ZNÁTE TAJEMSTVÍ POMALÉHO HUBNUTÍ?

hubnuti

 

Znáte tajemství pomalého hubnutí?

Dámy, všimly jste si, že všechny zaručené návody na hubnutí na vás více-méně vyvíjejí neustálý tlak? Zhubněte rychle do plavek! Již dnes začněte s hubnutím! S návštěvou fitka neotálejte! Zkrátka a dobře podle těchto návodů to vypadá, že i přesto že jste s hubnutím začala dnes, už včera bylo pozdě. Z toho kouká leda tak pořádný JOJO efekt. Přitom krásně zhubnout se dá i pomalu. Jaké je tedy tajemství pomalého hubnutí?

1. Na změny jděte pomalu

Tak a teď chci zhubnout, řeknete si a následující den si k obědu dáte jen půlku mrkve neboť snít ji celou by už bylo moc. Avšak spíše než přínosný efekt si vaše hladovění tělo vyloží jako výstražný signál. POZOR!!! NĚCO SE DĚJE! A co si myslíte, že pak udělá? Proti dalším vašim podobným pohnutkám se pojistí a vytvoří si tukové zásoby. Velká změna není ani zdravá, ani efektivní, proto na změny jděte vždy pomalu.

2. Na pohyb přecházejte hezky zvolna

Další zásadou pomalého hubnutí je fakt, že i na pohyb půjdete hezky zvolna, v opačném případě může totiž vaše pohybové nadšení skončit svalovou horečkou a poměrně dlouhou neschopenkou v práci. Pamatujte, že i 10 minut pohybu denně bude mít význam, zvlášť když svou porci pohybu budete postupně zvyšovat.

3. Zacvičte si v pomalém rytmu

Když už tady máme to téma pomalého hubnutí, možná vás napadlo, zda-li lze i pomalu cvičit. A překvapivě odpověď zní ANO, lze! Nemusíte zrovna běžet maratón nebo jak zběsilí hopsat na aerobiku. Pomalé pohyby vám nabídne jóga.

4. Jezte pomalu

Jíst pomalu nám radily již naše maminky, také pořádně přežvykovat, aby nás nebolelo bříško. A doporučované je to i dnes. Čím více totiž jídlo rozkoušete, tím snadněji jej strávíte a také toho méně sníte. Krom toho si pomalé přežvykování můžete rozdělit do pěti pravidelných dávek, čímž pro svoje tělo uděláte maximum.

5. Nebojte se začít znovu!

Chce to pravidelnost! Důslednost! Odhodlání! Pevnou vůli! Důležité je ani jednou nevynechat! Že, vy jste dneska necvičili? Tak takhle nás terorizují návody jak zaručeně zhubnout, a proto není divu, že jsme z toho docela paf pokaždé, když jednou lenosti podlehneme a  cvičení vynecháme nebo když už dál nevydržíme se na tabulku čokolády jen koukat. Přitom lze úplně jednoduše začít znovu, tak se toho nebojte. Ok, snědla jsem dnes tabulku čokolády, ale nebudu z toho dělat drama, místo toho si dám na večeři už jen lehký salát. Sami uvidíte, že pokud na sebe nebudete tolik přísní, půjde hubnutí mnohem snáz.

Autor: e-shop Puritas©