Zdravotní nástrahy cestování. Bylinky pomohou!

Zdravotní nástrahy cestování. Bylinky pomohou

 

Nastává jedno z nejkrásnějších období v roce. Doba pracovního i školního volna naplněná koupáním, sladkým lenošením či aktivním odpočinkem. Je to ale také období zvýšeného cestování, které může přinášet nepříjemné důsledky ve formě třeba oteklých nohou nebo cestovní nevolnosti. I zde byliny účinně pomáhají.

Otoky nohou

Vysněná cesta k moři se může změnit na velmi nepříjemný zážitek. Několikahodinové sezení v autě, autobuse či letadle se u většiny lidí projeví bolestivými otoky nohou. Pravidelné zastávky v průběhu cesty, pokud to je možné, a krátká procházka hodně pomáhají. Zkuste týden před cestou začít užívat směs z pupenů Žíly a lymfa a pokračujete dále i v průběhu cesty. Potíže s otoky se významně zmírní. Směs obsahuje zejména výtažek z pupenů Tužebníku jilmového, který mírně ředí krev a také Kaštanu, který působí protizánětlivě na cévy a lymfatický systém. Oba mají odvodňující účinky.

Nevolnost za jízdy

I na tento problém má příroda chytrá řešení. Tinktura z pupenů Lípy uvolňuje psychické napětí a zmírňuje nevolnosti v dopravních prostředcích. Silnější „kalibr“ je pak Puškvorec lékařský. Žvýkání kořene puškvorce se doporučuje jako silný prostředek proti nevolnosti za jízdy, ale také jako způsob odvykání kouření.

Trávicí potíže

Cestování a dovolené jsou často spojené se změnou stravovacích návyků a také s ochutnávkami neznámých jídel. To může přinášet pocity libé, ale i nelibé. Vynikající bylinou, která uvolňuje trávení, působí proti křečím a nadýmání je Čekanka obecná. V kombinaci s Anýzem a Puškvorcem jí najdete v přírodních kapslích Digestiv. Pomohou nejenom při trávicích obtížích, ale jsou také velmi účinné na tzv. cestovní zácpu.

Letní nachlazení a virózy

Nikdo z nás si nepřeje strávit dovolenou v posteli s kašlem, rýmou a horečkou. Nejčastější příčinou letního nachlazení bývá nevhodně zvolená klimatizace, ale také nadměrná konzumace ledových nápojů či špatně odhadnuté oblečení. Skvělým pomocníkem je tinktura z pupenů Lichořeřišnice větší. Dávkování můžete dodržovat to doporučené na obale, ale pokud chcete rychlejší nástup léčby, můžete první dva dny užívat 10 kapek každé dvě hodiny. Účinek je skvělý!

Až začnete balit své zavazadlo na vysněnou dovolenou, nezapomeňte si do něj přidat tinkturu Žíly a lymfa, přírodní kapsle Digestiv a tinkturu z pupenů Lichořeřišnice. Pro všechny případy doporučuji ještě přírodní kapsle Ochránce. Ochrání vás a rychle pomohou při infekčním průjmu, silném nachlazení nebo zánětlivých reakcích po bodnutí hmyzem.

Krásné letní zážitky, pohodu a odpočinek vám přeje Aneta Benediktová a celý tým Serafin a Puritas