Zapojte do zlepšení imunity i zázrak jménem lněný olej

 leněný extra

 

Sychravé počasí, mráz, nachlazení nebo chřipka se v zimním období nevyhne skoro nikomu z nás. Jako prevenci samozřejmě hodně spíme, jíme hodně ovoce s vitamínem C, hlívu ústřičnou a česnek a nezapomínáme na přiměřený pohyb a zdravou stravu.

Pro zlepšení imunity však můžeme udělat mnohem více. A navíc si při tom pochutnat, stačí do svého jídelníčku

zapojit i lněný olej. Ten je velmi bohatý na omega 3 a 6 mastné kyseliny, které jsou prospěšné našemu zdraví. Navíc obsahuje i lignan, látku, která má příznivé účinky na různé hormony a pomáhá v boji proti bakteriím, virům a plísním. Lněný olej i lněné semínko, ze kterého se olej lisuje, znali již staří Řekové, oblíbil si jej i samotný Hippokrates. Není divu, lněný olej pomáhá zlepšit trávení, snižuje tlak, stimuluje imunitní systém, chrání organismus před rozvinutím cukrovky, působí antibakteriálně i antivirově a pomoci umí i s mnoha dalšími problémy zdraví.

Naše babičky každé ráno musely spolknout lžíci rybího oleje, aby byly zdravé. Lněný olej má však mnohem vyšší obsah omega 3 a nejen proto se vrací na výsluní a do našich kuchyní. Ne každému musí vyhovovat představa konzumace samotného oleje, i když tím sám sobě a svému zdraví pomáhá. Pak je možné využít ochucené lněné oleje a spojit příjemné s užitečným. Lněný olej je určen pro studenou kuchyni, dochucení jídel, není vhodné ho zahřívat nebo na něm smažit. Naopak skvěle si rozumí s různými druhy zeleniny, kterou můžeme olejem pokapat pro zlepšení chuti a lepší strávení vitamínů, skvěle se hodí i do salátů. Vhodný je také k rýži, která omaštěním získá úplně novou chuť. Nebojte se experimentovat, kombinujte, zkoušejte. Lněný olej s příchutí chilli jistě uvítají milovníci pikantnějších jídel, netradiční chuť nabídne příchuť kmínu nebo česneku.

Pokud jste doteď ve své kuchyni ochucené oleje tak nějak pozapomněli používat, zkuste to. Spousta jídel získá nový rozměr a navíc tím prospějete svému zdraví nejen teď v období chřipek. Zkusit ve své kuchyni můžete i různé netradiční příchuti olivového oleje. Široký výběr zdravých olejů v jejich základní podobě i ochucené najdete na www.puritas.cz. Kromě zlepšení svého zdravotního stavu navíc objevíte nové chutě, vůně a kombinace pro svůj jídelníček.