Vysoký krevní tlak lze úspěšně léčit bylinami!

Vysoký krevní tlak lze úspěšně léčit bylinami!

 

Vysoký krevní tlak se stal civilizačním onemocněním, které postihuje stále mladší věkové skupiny. Na jeho vzniku se podílí stres, nadměrná konzumace soli (zejména v hotových pokrmech), nedostatek pohybu a celkově špatný pitný a stravovací režim.

Pokud bychom se podívali statisticky na osoby, kteří trpí vysokým krevním tlakem, tak většina z nich má vysoký krevní tlak, který je způsobený dysfunkcí ledvin a nadledvinek. Podíl osob, které mají vysoký krevní tlak vlivem dysfunkce srdeční, je daleko menší.

Ledviny vytváří enzym, který určitým metabolickým mechanismem v těle ovlivňuje a udržuje krevní tlak. S ledvinami také velmi úzce souvisí funkce nadledvinek, kde se tvoří stresové hormony - kortizoly. Při napětí, stresu se tyto hormony vyplaví do krve a v rámci svého působení zvýší krevní tlak. Položme si otázku, jak často za den nebo v týdnu jsme ve stresu....

Jak si sami můžeme zjistit příčinu vysokého tlaku

Existuje jednoduchý, orientační test, kterým zjistíte, jestli je vysoký krevní tlak ve vašem případě spíše způsobován dysfunkcí ledvin anebo vlivem dysfunkce kardiovaskulárního systému. Kontrolujte si krevní tlak několikrát v průběhu dne (nejlépe o víkendu), a pokud se vám pravidelně zvyšuje mezi 17. a 19. hodinou odpolední, tak je více než pravděpodobné, že máte více zatížené ledviny, a ty vám jej zvyšují.

Při provádění tohoto testu nesmíte být ve stresu. Náš ochranný systém totiž při prožívání stresových situací krevní tlak okamžitě automaticky zvyšuje.

Obecně by měl mít krevní tlak hodnotu 120/70. Tato hodnota nemusí být optimální pro každého, velmi záleží i na tělesné konstituci. Hraniční hodnoty jsou 140/90. Pokud vám stoupá tlak přes tuto hranici, je potřeba to řešit. Rizikovější je vždy vyšíí hladina spodního krevního tlaku - diastolického.

Léčba vysokého krevního tlaku

Při prvním zjištění vyššího krevního tlaku rozhodně nejdřív doporučujeme zkusit upravit životní styl a ovlivňovat jej přírodní léčbou.

Až následně, pokud přírodní léčba selže, nasadit trvalou chemickou léčbu. V tomto případě slovo „léčba“ není přesné. Léky se krevní tlak chemickou cestou pouze udržují na nižší hladině, tudíž se neléčí jeho příčina.

Následkem je návyk organismu na chemické látky, které udržují správnou hladinu krevního tlaku. Po určité době zjistíte, že tyto léky nemůžete vysadit, protože vaše tělo bez nich již tlak nezvládá regulovat. Paradoxem je, že většina léků na vysoký krevní tlak poškozuje ledviny.

Také je nutné uvést, že pokud je krevní tlak opravdu velmi vysoký, tak hrozí nevratné poškození cév a srdce i s rizikem smrti. V tomto případě jsou urgentní medikamenty velmi důležité. Následně je však vhodné udělat režimová opatření v oblasti svého životního stylu a začít užívat byliny.

Úprava životního stylu

Než začnete užívat pravidelně léky na vysoký krevní tlak, zkuste si nejdříve upravit životní styl. Je to pro vaše tělo rozhodně příjemnější volba.

  • snižte příjem soli - zejména té skryté v hotových potravinách (uzeniny, paštiky, tavené sýry, konzervy...)
  • omezte příjem živočišných bílkovin
  • dodržujte pitný režim
  • maximálně snižte příjem bílého rafinovaného cukru
  • omezte anebo úplně vynechte alkohol
  • redukujte stresové situace
  • uvolňujte stres pohybem a relaxací ( denně 45 minut rychlé chůze dělá zázraky)
  • upravte svoji tělesnou hmotnost

 

Byliny snižující krevní tlak

Česnek medvědí - poměrně rychle sníží krevní tlak, čistí cévy, působí proti arterioskleróze. Je možné jej použít i jednorázově při vyšším tlaku, zabere okamžitě.

Jmelí - z tohoto cizopasného keříku se používají listy a nakládají se do alkoholu. Vzniklá tinktura snižuje krevní tlak pomalu, zvláštním mechanismem, takže je vhodná třeba i jako doplněk k lékům na vysoký krevní tlak. Její pomalé působení je vhodné zejména u starších osob. Doporučuji užívat dlouhodobě.

Hloh - používají se květy, plod, ale i mladé pupeny tohoto keře. Nejúčinnější je tinktura z pupenů, která jemným způsobem sníží krevní tlak, působí dobře i u kolísavého tlaku, při bušení srdce, arytmiích, srdečních neurózách. Upravuje návaly horka v klimakteriu.

Pokud máte vysoký krevní tlak a užíváte léky, vždy se poraďte s odborníkem na bylinnou léčbu. Léky nemůžete den ze dne vysadit, a pokud k lékům začnete bez porady užívat byliny, může se stát, že budete mít krevní tlak extrémně nízký nebo může dojít k jiným závažným komplikacím.

Pokud máte zjištěný vysoký krevní tlak a ještě neužíváte léky, můžete zkusit jednu z mých bylinných kombinací.

Denně pijte čaj Hypertonik ¾ litru za den a k tomu denně užívejte tinktury z pupenů  Medvědí česnek a tinkturu z bylin Jmelí.

Dále doporučujeme užívat Omega 3  mastné kyseliny.

Tuto léčbu dodržujte minimálně 4 týdny. Pokud se krevní tlak postupně upraví, přejděte na směs z pupenů  Hypertonik, a tu užívejte podle návodu dlouhodobě. Tato směs je také vhodná pro osoby, které nemají trvale vysoký krevní tlak. Můžete ji užít jen nárazově při potížích.

Vysoký krevní tlak je velmi nepříjemnou komplikací, která postihuje velké množství lidí. Nikdo nechce být závislý na lécích. Proto pokud začínáte pozorovat jakékoli zdravotní problémy spojené s vysokým krevním tlakem, tak po stanovení diagnózy nejdříve vyzkoušejte přírodní léčbu.

Úpravu životního stylu se hodí udělat vždy, vyhnete se tak velké spoustě nemocí ještě předtím, než na vás stačí zaútočit. Není to tak složité, jak to vypadá, tak se do toho s chutí co nejdříve pusťte.

 

Vyzkoušejte naši Andělskou kúru

Krevní tlak vysoký