VYROBTE SI SVŮJ PŘÍRODNÍ PRÁŠEK NA PRANÍ.

Vyzkoušejte si vyrobit svůj prací prášek, který je naprosto přírodní, šetrný k oblečení, krásně vypere i zaschlou špínu a neničí pračku.
Postup je naprosto jednoduchý: smíchat dvě ingredience. Sodu na výrobu pracího prášku a strouhané olivové mýdlo.

Proč soda? Prací soda, známá také jako těžká soda, je jednou ze základních surovin při výrobě domácího pracího prášku nebo mýdlového slizu, které patří k nejlevnějším a nejekologičtějším způsobům praní. Pokud vás tedy láká příprava vlastního domácího prášku, pak směle do toho!
Mimo jiné změkčuje také vodu a tím chrání pračku před usazováním vodního kamene. Rozpouští tuk a odstraňuje skvrny z textilu, takže je ideální pro namáčení i silně znečištěného, zamaštěného či zapáchajícího prádla.

Proč olivové mýdlo? Čisté mleté olivové mýdlo od Yellow&Blue je určeno pro praní v automatických pračkách i ruční praní, pro všechny druhy a barvy prádla a teploty 40 °C a více. Snadno se rozpouští v teplé vodě a skvěle tak účinkuje. Je vhodné pro dětské prádlo a citlivou pokožku i pro nejjemnější prádlo.
(Mleté mýdlo je také vhodné pro mytí veškerých dřevěných povrchů v domácnosti. Vyrobeno ze 100% olivového oleje. Bez parfemace.)
 
Jak na to?
Vypadá to jako věda, ale není to tak složité. Vezměme to tedy krok po kroku. :)
Smíchejte prací sodu s na jemno nastrouhaným mýdlem na praní nebo mletým olivovým mýdlem na praní v poměru 4:1 (například 400 g sody a 100 g mýdla),
obě ingredience pečlivě promíchejte a dejte pozor, ať se nenadýcháte sody,
vzniklý prášek zavřete do nádoby s víkem, aby nevyschl,
hotovo. :)

Dávkování takto vyrobeného domácího prášku přizpůsobte velikosti pračky a množství prádla. Doporučujeme 2 až 3 lžíce na 5 až 6 kg prádla.
Pokud budete mít na tmavém prádle po vyprání bílé zbytky prášku, příště uberte dávkování.