V létě vyměňte horký čaj za ledový

Horký čaj patří k zimě a chladnému počasí, vlažný dokáže zahnat žízeň v parném létě a pokud hledáme osvěžení a rychlý pocit ochlazení, sáhneme po ledovém čaji. Ten si doma můžeme jednoduše vyrobit, stačí nám led, trochu ovoce a kvalitní čaj.

 

V létě vyměňte horký čaj za ledový

 

Typ čaje vybírejte s ohledem na své chutě nebo se můžete pustit do experimentů. Čaj není jen černý, zelený a ovocný, ale je jich mnohem více druhů. Vyzkoušejte je při přípravě ledového čaje, okouzlete návštěvy nebo jen své chuťové buňky, litovat určitě nebudete.

Velmi aromatický a silný je rooibos, někdy nazývaný červený čaj. Svou barvu získává při fermetaci a sušení, kdy vynikne jeho medová chuť. Obsahuje málo tříslovin a žádný kofein, vyžaduje delší louhování a skvěle si rozumí s citrusy nebo jahodami, ale i s rybízem nebo sladkou vanilkou.

Stále oblíbenější bylinné čaje jsou považovány za přírodní léky a téměř každá bylinka má nějaké využití, mnoho z nich navíc výborně chutná. Pro horké léto jako základ ledového čaje vyzkoušejte osvěžující meduňku, chladivou mátu nebo šalvěj. Rozumět si budou s citrusy a medem.

Ledový čaj je na přípravu opravdu jednoduchý. Vybraný čaj uvařte podle návodu a nechte vystydnout, ideálně vychladit v lednici. Do džbánu pak k čaji přidejte čerstvé ovoce, med nebo cukr podle chuti, bylinky nebo nakrájenou zeleninu. Velmi osvěžující je třeba okurka nakrájená na kolečka a přidaná spolu s citronem do mátového čaje. Experimentujte, zkoušejte různé kombinace a také různé typy čajů. Široký výběr od klasických až po opravdové lahůdky najdete na www.puritas.cz a kromě čajů i mnoho dalších produktů. Vyberete a objednáte z pohodlí domova a nemusíte nikam chodit ani hledat správnou prodejnu, jen počkáte, až zazvoní pošťák. Do té doby můžete vymyslet třeba váš originální, rodinný ledový čaj.