Únava, chronická rýma a alergie? Zkuste léčivé houby!

Únava, chronická

 

Říká se, že český národ je národem sběračů hub. Houby rádi sbíráme a konzumujeme v nejrůznějších pokrmech. Málokdo ale ví, že houby jsou nejenom výtečným pokrmem, ale také velmi silným léčivem pro různé neduhy našeho těla.

Jedná se zejména o vzácnější druhy hub, a také o houby, které by běžný houbař asi z lesa domů k přípravě chutné večeře nepřinesl. Podívejme se na jednu z nich, které nese honosný název Lesklokorka. Její název odráží její vzezření. Tato dřevokazná houba má lesklé, jakoby nalakované plodnice. Lesklokorek je několik druhů. V našich lesích se vyskytuje Lesklokorka jehličnatá, která má také léčebné účinky, nicméně silnější má Lesklokorka lesklá, jejíž původní domovinou je jihovýchodní Asie.

Lesklokorka lesklá nebo-li Reishi je léčivá - medicinální houba, kterou tradiční čínská medicína využívá pro léčbu různých onemocnění již několik tisíc let. Houba je natolik účinná, že byla původně určena jen pro léčbu císaře a jeho rodiny. Říkali jí „houba dlouhověkosti“.

Prokázané léčebné účinky

Zkoumání léčebných účinků Reishi se věnují vědečtí pracovníci na celém světě. Mnoha studiemi bylo potvrzeno, že Reishi dokáže stimulovat a upravovat aktivitu imunitního systému. Jako silný antioxydant umí zpomalovat stárnutí. Také reguluje hladinu cholesterolu v krvi. Působí jako životabudič, zvyšuje fyzickou a psychickou kondici. Reishi má významný vliv na imunitní systém, má stimulační i aktivační účinky.

Reishi a alergie

V neposlední řadě bylo též prokázáno, že Reishi dokáže velmi významně ovlivnit alergické reakce v organismu. Ukazuje se, že Reishi má silné protialergické účinky. Jedna ze studií dokládá, že Reishi snižuje uvolnění histaminu z imunitních buněk hrajících úlohu v alergických reakcích. Také bylo doloženo, že v průběhu podávání Reishi dochází ke snížení astmatických projevů u alergií. Mimo alergických reakcí dokáže Reishi tlumit i rozvoj autoimunitních onemocnění např. u revmatoidní artritidy. Je tedy možné tuto medicinální houbu využít při autoimunitních, alergických onemocněních, stejně jako v posílení organismu proti infekcím.

Sušená nebo koncentrát

Sušená forma hub pro léčebné účely není tak účinná, jelikož organismus si z této formy nedokáže vzít dostatečné množství léčebných látek. Velmi účinný je koncentrát, jehož vstřebatelnost pro organismus je velmi vysoká. Koncentrát vzniká luhováním houby v luhovacím mediu, kterým je nejčastěji voda. Silný výluh, který obsahuje koncentrovaný komplex účinných látek obsažených v houbě je speciální technologií vysušen na prášek. Tento prášek se pak dávkuje do jednotlivých kapslí.

Kombinace hub

Pro zvýšení léčebných účinků medicinálních hub se používá vzájemná kombinace dvou až tří druhů. Kombinace houby Reishi s Chorošem oříšem (Polyporus) a s Žampionem mandlovým (Agaricus) významně ovlivňuje alergické reakce v organismu, celkově posiluje imunitní systém, snižuje záněty v organismu. Je to ideální kombinace v období podzimu a zimy. V této části roku se velmi často vyskytují chronické rýmy a nachlazení, které vychází ze slabé funkce imunitního systému a tzv. podzimních a zimních alergií. V chladném období roku se také více ozývají bolesti kloubů u revmatiků a osob s revmatoidní artridou. I pro ně je tato kombinace vhodná.

Výhodou medicinálních hub na rozdíl od bylin je, že se mohou používat i s klasikou léčbou, společně s kortikoidy i antirevmatiky.

Uvedenou kombinaci hub najdete v unikátním přípravku Pylergen.

Posilte svojí imunitu a přečkejte podzimní a zimní období bez chronické rýmy, zánětů, nachlazení a bolestí kloubů.