Tři jednoduchá pravidla pro zdraví

Tři jednoduchá pravidla pro zdraví

 

Žádné onemocnění nevzniká samo od sebe. Vždy je výsledkem chybného životního stylu či špatného rozhodnutí, které se nám následně projeví na našem zdraví. Je důležité myslet na tzv. pravidlo tří “S”, což jsou podněty, které velmi často nemoci v našem těle způsobují.

Strava

K prvnímu “S” se váže mé oblíbené pořekadlo, kterým je: “co do svého těla tankuji, na to můj motor jede”. Pořízení vozidla není levná záležitost, takže se jej všemožně snažíme udržet v co nejlepším stavu, aby nám bez poruchy sloužilo co nejdéle. Snažíme se čerpat kvalitní benzín, přidáváme různá aditiva do motoru, jezdíme na pravidelné kontroly apod. Děláme ale totéž i se svým tělem?

Vždyť naše tělo by nám mělo být přítelem a nerozlučným pomocníkem. Často se bohužel setkávám s tím, že lidé přesně vědí, jak pracuje motor v jejich autě a jaké jsou v něm součástky, ale kolik mají jater, na které straně jsou a jak pracují, bohužel netuší.

Pokud “palivo“, které tankujeme do svého těla bude nekvalitní, pančované, nebo příliš chemické, potom můj motor moc kilometrů nenajede, což mi bude způsobovat neustálé zdravotní problémy.

U nakupování potravin přemýšlejte

V tomto případě stačí zapojit zdravý selský rozum. Číst etikety na výrobcích a občas zapřemýšlet nad pár věcmi… Jak asi tato potravina mohla být vyrobena, či proč má tak dlouhou dobu trvanlivosti? Je tuk, který se použil do sušenek za 10 Kč, kvalitní? Anebo je to nekvalitní ztužený tuk, který dokáže zapříčinit i ucpávání cév?

Zkusme se trošku vrátit k tomu, že si koupím v obchodě základní potraviny a výrobek si doma udělám sám. Typickým příkladem je tolik propagovaná zdravá snídaně s müsli. Máme dvě možnosti.

Můžu si je zakoupit již hotové v nějakém obchodě, ale jak z etikety víme, většina takových müsli obsahuje velké množství bílého cukru, barviv a dochucovadel. Nic moc zdravého na nich v závěru není. Nebo mám druhou variantu a tou je, že si domů koupím vločky, oříšky, rozinky a zdravou snídani si udělám sám. A tak natankuji do svého motoru kvalitní palivo.

Zkvalitněte a zdomácněte si svůj jídelníček - vaše tělo vám bude vděčné! Pokud se přeci jen nezdravým potravinám nemůžete vyhnout, eliminujte alespoň jejich vliv na tělo užíváním bylinných přípravků. Ideálním je čaj Odkyselení, který regeneruje játra, střeva, čistí ledviny i lymfatický systém.

Stres

Stres je všudypřítomný. Troufám si říci, že je to novodobý mor lidské společnosti. Naše tělo se svými chemickými pochody snaží o přežití. Mozek bohužel nedokáže odlišit, zda se jedná o skutečné fyzické ohrožení těla, nebo jen o projekci v hlavě. Jestli jste například ohroženi divokým zvířetem a musíte bojovat, nebo jestli si v hlavě vytvoříte ohrožení složenkami, které nemůžete zaplatit.

V obou případech nám vytváří velké množství stresových hormonů v nadledvinkách, zejména adrenalinu. Pokud není adrenalin použit, působí v těle jako jed a poškozuje další orgány, velmi často štítnou žlázu. Když budete bojovat s divokým zvířetem, tak adrenalin spálíte, ale v druhém případě tomu tak není, chybí tam pohyb!

Jak se stresu ubránit

Obecná rada na zvládání každodenního stresu, aby nám tedy nepoškozoval naše tělo je: pohyb a zase pohyb. Bez spálení stresového adrenalinu to dost dobře nepůjde, tudíž například taková meditace nebude do začátku to vhodné a potřebné.

Jako pomocníka při nadměrném stresu můžeme zvolit některý z přírodních přípravků. Doporučuji koncentrát Stres a vyčerpání, který chrání játra a ledviny a dodá energii.

Sezení

Poslední pravidlo se týká pohybu. Naše časté sezení a narůstající počet sedavých zaměstnání je opakem pohybu.

Z předešlých odstavců jasně vyplývá, že sezení - tedy nedostatek pohybu nám způsobuje nejenom tloušťku, ale i nezvládání stresu.

Převážná část populace trpí bolestmi zad a pohybového aparátu. Užívají různé tablety na bolest místo toho, aby svému tělu věnovali denně 15 až 20 minut správného cvičení na vyrovnání svalové dysbalance.

Rada na závěr

Hýbejte sesmějte se a jezte kvalitní stravu. To je návod jak být zdravý a spokojený! Zní to moc jednoduše? Ale život přeci jednoduchý je...