Tipy, jak si užít letní romantický večer

vino2 

Léto je v plném proudu a vy přemýšlíte, jak si zpříjemnit horký večer s vaším partnerem a oživit stereotypní vztah? Poradíme, jak si romantickou atmosféru můžete vykouzlit i v pohodlí vašeho domova.

 

Láska prochází žaludkem

Nejdřív začneme čistě neromanticky, protože, co si budeme namlouvat, láska prochází žaludkem. Připravte proto něco dobrého k snědku. Nemusí se ale hned jednat o složité menu o několika chodech, postačí i těstovinový salát nebo jakékoli jiné lehké a zdravé jídlo, které příliš nezatíží váš žaludek. Vhod jistě přijde i něco jen tak na chuť, třeba různé slané dobroty či oříšky.

 

Nepodceňte detaily

Záležet si dejte nejen na samotné přípravě jídla, ale i na drobných detailech - prostřete stůl jako v luxusní restauraci, ozdobte ho svíčkami či květinami a pusťte romantickou hudbu, která vytvoří tu správnou kulisu. Můžete obléct také sexy šaty, které vašeho partnera nenechají chladným.

 

Přírodní afrodiziaka

K chutnému jídlu a společným chvílím ve dvou patří také láhev dobrého vína, které uvolní atmosféru a boří zábrany. Vybírejte takové, které se bude s pokrmem příjemně doplňovat. K lehké večeři se hodí červené víno Merlot, které voní po lesních plodech, malinách a jahodách. Jeho příjemná chuť navíc působí jako přírodní afrodiziakum. Krásně naladit a nažhavit vaše smysly pomohou i šumivá vína, jako Prosecco či Cava ze Španělska. Sáhnout ale můžete i po růžovém víně, které je symbolem léta, lásky a zamilovanosti. Pro svou svěžest se stává ideálním společníkem za teplých letních večerů, výborně chutná i v koktejlech v kombinaci s ovocem.

 

Nápoj lásky

Ne náhodou bývá víno označováno nápojem lásky. Okořenit zvládne i váš sexuální život, protože evokuje rozkoš a násobí prožitky. Vědci doporučují pro lepší intimní chvíle konzumaci kvalitního červeného vína, které pomáhá prokrvovat ženské erotogenní oblasti a u mužů zvyšuje hladinu testosteronu. Pozor si ale dávejte na množství - dvě skleničky představují ideální míru, pokud to přeženete, budete spíše k politování než k pomilování a váš společný večer tak může skončit fiaskem.