Reflux jícnu

Reflux jícnu2

 

Následkem uvolnění dolního svěrače jícnu dochází k pronikání kyselého obsahu žaludku do oblasti jícnu.

Žaludeční kyseliny, zejména kyselina chlorovodíková, postupně poškozují sliznici jícnu, což lidé vnímají jako pálení žáhy, říhánípálení za hrudní kostí (v některých případech to může vypadat jako infarkt myokardu), zápachem z úst.

Velmi typickým příznakem refluxu jícnu bývá chronický kašel, který často není z počátku přisuzován této chorobě. Až po vyčerpání klasické léčby na kašel, která nebývá v tomto případě úspěšná, přichází na řadu další pátrání po příčině chronického kašle, a tou bývá právě reflux jícnu.

Kašel je v tomto případě následkem toho, že výpary kyselin dráždí průdušky. Tento symptom se objeví i tehdy, když nás trápí „stresový reflux“, tj. pálení žáhy se objeví jen ve stresových situacích, případně při nervozitě vznikne pálení žáhy, reflux a kašel.

Důvodem vzniku refluxu jícnu je v převážné většině nesprávná skladba stravy, především strava obsahující velké množství tuků, lepku, alkoholu a cukru a také trvalé překyselení organismu. 

Reflux jícnu může vzniknout na základě většího vnitrobřišního tlaku, který způsobuje nadváha, anebo také konzumace objemově většího množství jídla, než tělo potřebuje.

Tlak na žaludek může být i příčinou narušení rovnováhy střevní flóry, škodlivého přemnožení jednotlivých bakterií a střevních plynů, které vznikají v důsledku bakteriálního rozkladu v žaludku a ve střevech. Příznaky zhoršují i jídla, která zvyšují plynatost, konzumace alkoholu a kouření.

 Častým důvodem bývá i dlouhodobý chronický stres a také dlouhodobé užívání léků.

Režimová opatření při této chorobě jsou zásadní pro úspěšnou léčbu. K tomu velmi dobře přispívá i bylinná léčba.

Doporučujeme:

Střídavě po dni pít čaje ŽALUDEK A DVANÁCTERNÍK a NAFOUKLÉ BŘICHO. K tomu denně užívat přírodní kapsle DIGESTIV   po jídle.

K dlouhodobému užívání vždy po větším jídle je vhodná směs z pupenů TRÁVICÍ SMĚS a DIGESTIV.

Důležité je dodržovat úpravu stravy zejména s vynecháním sladkého pečiva, bílého pečiva a alkoholu. Jídlo je nutné rozdělit na menší a častější porce. Do denního programu je důležité zařadit vhodné posilování hlubokých břišních svalů např. cvičením Pilates. Uvolňovací texniky na psychiku bývají také dobrým pomocníkem.

Doplňková léčba, kterou můžete užívat společně s uvedenou základní léčbou:

přírodní kapsle POHODA , ALOE C+

 

Vyzkoušejte naši Andělskou kúru

Reflux jícnu