Promažte svůj motor zdravými oleji a tuky!

olej03

 

Aby motor dobře šlapal, musí být řádně promazaný. A co váš hnací motor? Máte pocit, že jste unavení, nestíháte, něco vám chybí? V tom případě i váš motor řádně promažte. Pomohou vám k tomu zdravé oleje a tuky, kterých se ani při dietách vzdávat nemusíte, právě naopak.

Jaký tuk vám nabízí vaše spíž?

Řada z nás vyrostla na sádle, popřípadě na slunečnicovém oleji. Je to i váš případ? Co vám ke smažení, pečení  a k další přípravě jídla nabídne dnes vaše spíž? Co se týče používání olejů a tuků v kuchyni je sádlo a slunečnicový olej trochu retro, nemyslíte? Obzvláště, když jsou dnes v nabídce mnohem zdravější oleje a tuky, o kterých si naše babičky mohly nechat jenom zdát. Svézt se můžete na moderní vlně a použít kokosový olej. Ten má netradiční chuť a vlastnosti - nepřepaluje se. Navíc ho krom kuchyně využijete i pro kosmetické účely. Je výborný  pro výživu i hydrataci pokožky.  A když už jsme u kosmetického použití, tak krom kokosového je výborný i konopný olej, který pokožku nejen vyživuje, ale také léčí a uvolňuje v ní napětí. Dále v kuchyni využijete i avokádový olej,lněný nebo rýžový olej. Tak vidíte, je škoda zůstávat u klasiky, když je nabídka zdravých olejů a tuků tak rozsáhlá.

Kokosový olej Puritas si zamilujete

A u kokosového oleje ještě zůstaneme, ten totiž maže! Určitě jste si všimli, že se do spojitosti se zdravím a krásou dostává čím dál častěji. Kokosový olej lze používat vnitřně i navenek. Je výborný pro hydrataci a regeneraci kůže i vlasů. Pokrmům dodá exotickou chuť, a proto může i váš starý dezert dostat nový kabát. Kokosový olej Puritas doporučujeme všem, kteří  často smaží. Díky tomu, že kokosový olej odolá vysokým teplotám, nepřepaluje se a jídlo smažené na něm je pak mnohem zdravější. Víte, že na kokosovém oleji můžete připravit i hranolky? Jistě, přidat si ho můžete i do kávy pro zjemnění chuti. Nebo se vám často v lednici kazí vejce? Tak je potřete kokosovým olejem. Olej ucpe všechny jejich póry a tím pádem vejce zůstanou déle čerstvá.

A jak využíváte kokosový olej vy?

Autor: e-shop Puritas©