Poznejte skvělé účinky jablečného octa na lidský organismus

V současné době se roztrhl pytel se všelijakými exotickými superpotravinami jako je guarana, quinoia, goji…, od kterých si lidé slibují, že vyléčí všechny jejich zdravotní potíže. Přitom ale existují doplňky stravy, jako je obyčejný jablečný ocet, který je na rozdíl od módních superpotravin extra levný, zato však může svými účinky superpotravinám směle konkurovat! Pomáhá při hubnutí, zlepšuje trávení a udržuje srdce v dobré kondici – to jsou jen některé z jeho zázračných účinků na lidský organismus.

Jablečný ocet je moc dobře známý v moderním světě wellnesu, nicméně na seznamu přírodních léků figuruje již po tisíciletí. Jeho zdravotní použití se datuje od nepaměti. Například již Hippocrates věřil, že jablečný ocet zvládne vyléčit celou řadu lidských neduhů včetně nachlazení. V historii byl ocet v různých podobách užíván k mnoha účelům včetně dezinfekce ran či jako prevence černého moru.

Objevte i vy 6 skvělých účinků, které tato zázračná tekutina má na lidské zdraví.

  1. Pomocník při hubnutí

Jablečný ocet je skvělým pomocníkem při hubnutí, protože napomáhá urychlit proces štěpení tuků a utišuje chuť k jídlu. Naučte se pít vlažnou vodu s jablečným octem každé ráno po probuzení na lačno a pak během dne vždy půl hodiny před každým jídlem. Stačí dvě polévkové lžíce jablečného octa rozmíchat ve sklenici vlažné či teplé vody.

  1. Přírodní bělič zubů

Jablečným octem si můžete vyplachovat ústa namísto ústní vody plné zbytečných chemikálií. Nejenže ocet vaše zuby přirozeně bělí, ale navíc i desinfikuje ústní dutinu.

  1. Bojovník proti zácpě

Pravidelná konzumace jablečného octa upravuje trávení a přispívá k celkovému zdraví vašich střev a zažívacího traktu. Jestliže máte problém s pravidelnou stolicí, zkuste sáhnout právě po jablečném octu. Ocet také mimo jiné odstraňuje pálení žáhy.

  1. Zdravé srdce

Prospěšné kyseliny obsažené v jablečném octu napomáhají při prevenci kardiovaskulárních chorob.

  1. Cukrovka

Pravidelnou konzumací jablečného octa snižujete hladinu cukru v krvi a tím předcházíte vzniku cukrovky.

  1. Krásná pleť

Při vnitřní konzumaci octa dochází k pročištění střev, což se pozitivně projeví i na vaší pleti. Snadno se zbavíte akné i jiných kožních onemocnění. Navíc jablečný ocet můžete aplikovat i vnějšně – například k čištění pleti namísto pleťového tonika.

https://www.puritas.cz/ocet-orleansky-jablecny-novafood-250ml/