Páteř

Páteř

Příčin bolesti páteře může být mnoho, nejčastěji se však vyskytují tzv. ischiadické bolesti vycházející z bederní nebo křížové páteře a jdoucí po sedacím nervu.

Tento nerv prochází přes hýždě po zevních stranách dolních končetin až k prstům a může kdekoliv v dráze svého průchodu způsobovat bolesti i necitlivost. Sedací nerv bývá velmi často utlačen při poškození meziobratlových plotének.

Základem léčby je správná rehabilitace v akutní fázi a následně pravidelný pohyb, který zajistí posílení zádových a břišních svalů jakožto základní opory páteře.

Byliny nám mohou přinést úlevu v oblasti neuralgických bolestí a uvolnění svalů podél páteře, které bývají v akutní fázi bolesti v křeči.

Pokud budeme užívat byliny, pak nemusíme užívat silná analgetika, která poškozují zejména játra a ledviny, případně je můžeme užívat pouze v minimálním množství.

Jestliže trpíte dlouhodobými bolestmi zad, zkuste se zamyslet nad tím, co všechno ve svém životě máte na svých zádech naloženo, jelikož chronická bolest je signál, že to již nemůžete unést!

Doporučujeme:

Střídavě po dni pít čaje PÁTEŘ a ANALGETIK. K tomu denně užívat tinktury z pupenů BĚLOTRN a tinkturu TŘEZALKA.

Po odeznění nejakutnějších potíží doporučuji minimálně 6 týdnů užívat čajový koncentrát KLOUBY A PÁTEŘ + kapsle KLOUBY.

Doplňková léčba, kterou můžete užívat společně s uvedenou základní léčbou:

Hořčík, Pohoda