Nová naděje pro lidské zdraví

Rychlý nárůst nových typů bakteriálních infekcí začíná burcovat jak svět klasické medicíny, tak i té alternativní. Jak proti nim bojovat?

Doba, kdy byl objeven Penicilín a začaly se užívat první antibiotika je již dávno pryč. Od těch časů se žádné nové léky na bakteriální infekce nevyvinuly a bakterie si v průběhu doby vytvořily kmeny, které jsou rezistentní na antibiotika. Ta na ně zkrátka nefungují. A tak není výjimkou, že se pacienti potýkají týdny až měsíce s různými chronickými záněty, kašlem, bolestmi kloubů, kožními zánětlivými útvary, ale i s boreliozou či chlamýdiovou infekcí aj.

 

Nová naděje pro lidské zdraví

 

Naději hledáme v přírodě 

Vědci začínají hledat v rostlinné i živočišné říši nové látky, které by působily proti bakteriálním infekcím. Jednou z možností je znovu objevený extrakt ze švábů, který se používal ve starověkém Egyptě.

Lidé, kteří se zabývají přírodní medicínou vědí, že velkou nadějí jsou léčivé houby. Jedná se zejména o dřevokazné houby pocházející ze zemí Dálného východu, ale některé nalezneme i v našich evropských lesích.

Pokud tyto houby chceme využívat jako přírodní léčivo, je potřeba je upravit tak, aby naše tělo bylo schopné z nich přijmout látky, které podporují náš imunitní systém, a těmi jsou betaglukany. Betaglukany v těle působí tak, že zvyšují počet a zejména kvalitu bílých krvinek. Je to vlastně takové „hnojivo a výživa“ našich bílých krvinek.

Prostřednictvím kvalitních bílých krvinek může organismus lépe bojovat proti virům, bakteriím, různým toxinům, zánětům a plísním. Medicinální houby jsou jeden z mála přírodních prostředků, který dokáže velmi účinně působit i proti toxickým plísním v organismu.

Jak správně používat léčivé houby?

Aby se betaglukany do těla vstřebaly je nutné je z houby uvolnit. To se dělá speciálním postupem, při kterém vznikne tzv. koncentrát. Koncentrát vzniká luhováním byliny nebo houby v luhovacím mediu, kterým je nejčastěji voda.

Silný výluh, který obsahuje koncentrovaný komplex účinných látek obsažených v houbě je speciální technologií vysušen na prášek. Tento prášek se pak dávkuje do jednotlivých kapslí.

Koncentráty mají vysokou kvalitu, vysokou vstřebatelnost a jsou velmi účinné. Koncentráty obsahují daleko více betaglukanů než namletá houba a jeho vstřebatelnost v organismu je velmi vysoká.

Léčivé houby mají ještě jednu skvělou vlastnost. Společně působí synergicky. Při jejich správné kombinaci v jednom přípravku se jejich účinky pozitivně násobí, a to také i s využitím bylin, vitamínů a minerálů. Pokud tedy chceme dosáhnout lepšího léčivého účinky, vždy je dobré užívat přípravky s kombinací hub.

Image 1

O jakých houbách mluvíme?

Polyporus (Polyporus umbellatus)

Vzácná jedlá houba, která roste na křenech buku nebo dubu. Roste ve shluku několika plodnic, které mají klobouky 1-4 cm v průměru. Jsou světle hnědé až bílé. Celý trs hub může být až 40 cm v průměru.

Velmi účinně působí na bakteriální infekce způsobené, streptokoky, stafylokoky, ale i na chlamýdie a plísňová onemocnění. Mimo jiné podporuje lymfatický systém. Dokáže odvodňovat, snižovat otoky a záněty v těle. Reguluje krevní tlak, zlepšuje funkci jater, podporuje přirozený imunitní systém, má protialergické působení.

Najdete jej v kombinaci s dalšími léčivými houbami, bylinami, minerály a vitamíny v přípravcích Ochránce a Antiparaziten

Cordyceps – Housenice čínská (Cordyceps sinensis)

Houba parazitující na některých housenkách nebo larvách hmyzu. Nejdříve zapouští do těla podhoubí a později vyrůstají z jejího těla dlouhé hnědé plodnice. Mumifikované housenky různého druhu hmyzu se sbírají pro potřeby přírodní medicíny. Vyskytuje se v Číně, Japonku a Tibetu.

Housenice čínská podporuje funkce ledvin a plic. Posiluje naši základní životní energii „čchi“. Používá se při různých zánětech, astmatu, kašli, bronchitidě. Má silné účinky proti virovým a bakteriálním infekcím, stafylokokům, streptokokům včetně zlatého stafylokoka. Tato houba také napomáhá vstřebávat novotvary jako jsou cysty, myomy, a to v kombinaci s amazonskou rostlinou Vilcacora. Působí mimo jiné jako mírné afrodiziakum. Má silné stimulační účinky, takže je vhodná při chronické únavě, u starších osob, ale i u těžce pracujících osob nebo sportovců. Celkově zvyšuje energii v těle. Není vhodné jí užívat ve večerních hodinách, jelikož stimuluje a může narušovat klidný spánek.

Najdete jej v kombinaci s dalšími léčivými houbami, bylinami, minerály a vitamíny v přípravcích Ochránce a Femina natur

Houževnatec jedlý - Shii-take (Lentinus edodes)

Houževnatec jedlý je lupenatá dřevní houba, která vytváří plodnice o průměru 5-10 cm. Klobouk je světle hnědý nebo tmavohnědý, s červenohnědým nádechem a s tmavým středem i šupinami. Roste na živých nebo padlých listnatých stromech. Vyskytuje se v Číně, Japonsku, Africe, ale i u nás.

Shii – také je velmi účinná při osteoporóze, revmatu, artróze nebo artritidě. Uvolňuje zvápenatělé usazeniny v kloubech a na šlachách. Celkově aktivuje imunitní systém. Působí proti bakteriím a virů, má silné protizánětlivé účinky. Houba podporuje funkce jater, žlučníku a střev, reguluje cholesterol v krvi a působí proti arterioskleróze. Používá se jako doplňková léčba při terapiii nádorů.

Najdete ji v kombinaci s dalšími léčivými houbami, bylinami, minerály a vitamíny v přípravku Klouby

Čaga - rezavec šikmý (Inonotus obliquus)

Chaga (Inonotus obliguus, rezavec šikmý, birch mushroom, tschagapilz, Hua Jie Kong Jun) patří mezi dřevokazné houby. Roste několik let a vytváří dva druhy plodnic, a to pohlavní a nepohlavní. Po napadení stromu vytvoří tmavé, temně černé „rozpukané“ plodnice. Tyto plodnice mohou přežívat i řadu let. Později se zráním houby a odumíráním nakaženého stromu, jehož kmenem houba prorostla, vytvoří druhý typ plodnic, které obsahují pohlavní spory – bazidiospory. Tato plodnice je větší a může mít a může dorůst i několika metrů. Chaga parazituje hlavně na listnatých stromech, nejčastěji ji najdeme na břízách, z nichž získává také důležitou složku betulin, který má širokospektré léčebné účinky. Chaga je rozšířená na severní polokouli. Velmi dobře je známá v Rusku, kde je i součástí tradiční ruské medicíny. Stejně tak je ale známá i v tradiční čínské medicíně.

Koncentrát z Čagy se používá zejména při zánětech žaludku a střev, zvýšeném výskytu bakterie Helicobakter pylori v žaludku, hnisavých ložiscích na kůži, furunklech, zánětlivém akné, střevních a gynekologických plísních, zánětech jater, Crohnově chorobě, divertikulóze střev, refluxu jícnu, zánětech štítné žlázy, chronických zánětech horních cest dýchacích a plic. Její využití je opravdu široké.

Najdete ji v kombinaci s dalšími léčivými houbami, bylinami, minerály a vitamíny v přípravku IMUNOfungin BIO

Příroda nám dává vše, co pro své zdraví potřebujeme. Stačí jen ty správné rostliny, byliny a houby najít a užívat je!