Na dlouhověkost jděte chytřeji než Rudolf II!

goji

 

Dlouhověkost! Už Rudolf II. jí chtěl přijít na kloub. Kdyby se mu to podařilo, dnes by s největší pravděpodobností přestal platit podivné alchymisty a šarlatány a dal se na zdravou výživu s goji. Goji berries nebo-li kustovnice čínská je známá pro svou schopnost udržovat organismus mladý. I vy ji můžete vyzkoušet a žít do 100 let!

Červený malý zázrak Goji

Goji berries sice nepatří mezi nejlevnější sušené ovoce, zato je však nejhodnotnější. Obsahuje 18 aminokyselin, 22 stopových prvků a celou řadu vitamínů a minerálů. Kustovnice čínská je bohatá na vitamíny skupiny B, vitamín C, E a D. Krom její dobré chuti a atraktivní barvy ( i po usušení) je nejvíce tato plodina ceněna pro schopnost regenerovat a omlazovat organismus. Látky, které obsahuje dokonale působí na organismus, chrání buňky před rakovinovým onemocněním a posiluje imunitní systém. A proto určitě nebude k zahození, když si při chřipce dáte krom čaje s citrónem i kustovnici.  Goji je krom jiného považováno i za přírodní afrodiziakum, tedy o důvod víc, proč si jej pořídit do spíže.

Jaké využití má tato anti-aging plodina?

Goji můžete zobat jen tak nebo si můžete sušené plody přidat do ovesné kaše nebo do jogurtu. Využití je spousta. Až se do téhle plodiny zamilujete, nejspíš ji nebudete mít nikdy dost, a proto je lepší pořídit si větší a cenově výhodnější balení, které celé rodině vydrží delší dobu. Tak velké množství goji doporučujeme uchovávat v suchu, nejlépe ve vzduchotěsné sklenici ve spíži.

V našem e-shopu nabízíme i kustovnici čínskou v dóze, která je nejen praktická pro uchovávání, nýbrž i velice pěkná jako dárek pro oslavence. Místo nezdravé bonboniéry darujte dózu s mládím!

Autor: e-shop Puritas©