Myomy

Myomy

 

Myomy jsou nezhoubné nádůrky v děloze v oblasti děložní svaloviny. Po ukončení menstruačního cyklu se smršťují.Myomy se běžně vyskytují zhruba u 30% žen ve věku do čtyřiceti let. Před menopauzou je má o malé procento více žen.

Tento novotvar není nebezpečný, ale může způsobovat nepříjemné potíže jako je zvýšené menstruační krvácení, tlak v oblasti močového měchýře, častější močení, někdy bolesti v oblasti pánevní a křížové páteře.  Nebezpečné by mohlo být, pokud by myom rostl v takovém místě, že by mohl uzavřít děložní hrdlo.

Pokud se jedná o myomy do velikosti zhruba 10 cm není nutná žádná zvláštní léčba. Důležité je pravidelně sledovat jestli myom náhle významně neroste.

Hlavní příčinou vzniku myomů je hormonální nerovnováha způsobená přebytkem estrogenu a nedostatkem progesteronu. Přebytek estrogenu nejčastěji v těle vzniká užíváním antikoncepce, hormonální substituční léčby, sníženou funkcí jater a střev, které se mimo jíné také podílí na hormonální rovnováze. Hormonální nerovnováhu v organismu způsobuje také strava s velkým obsahem hormonů, nedostatek vitamínů a minerálů, které způsobí dysfunkci štítné žlázy a v neposlední řadě přetíženénadledvinky vlivem stresu, a to hlavně dlouhodobými emočními problémy.

Při snížené funkci štítné žlázy dochází ke zvýšené aktivitě hypofýzy (jako nadřazené žlázy s vnitřní sekrecí a hlavního "pana řídícího"). Hypofýza pak stimuluje nejenom štítnou žlázu, ale i tvorbu estrogenu ve vaječnících.

Test na orientační rozpoznání snížené funkce štítné žlázy: Ráno než vstanete z postele, tak si změřte tělesnou teplotu. Pokud je 36,4°C a méně, tak máte pravděpodobně sníženou funkci štítné žlázy. Test doporučujeme opakovat několik dní po sobě.

Velmi důležitým orgánem, který se podílí na vzniku myomů jsou játra a také tenké a tlusté střevo. Estrogen se nejprve odbourává v játrech a potom je vylučován z organismu. Při oslabené funkci jater se zvyšuje hladina cirkulujícího estrogenu, narušuje se hormonální rovnovha, a tudíž dochází k růstu myomů.

Když se estrogen uvolní z jater do tenkého střeva, které špatně funguje a pomalu tráví, může docházet k jeho znovuvstřebávání do organismu. Proto je velmi důležité zajišťovat správnou funkci střev, pravidelné vyprazdňování a dostatečnou konzumaci vlákniny a vody.

Bylinná léčba dokáže pozastavit růst myomů, často i zmenšit jejich objem. Hodně to záleží i na životním stylu ženy. Velký vliv na vznik a růst myomů mají hormony, a to nejenom ve formě tablet, ale i hormony vyskytující se ve stravě. Ženy, která mají myomy by neměly konzumovat kuřecí maso z velkochovů, které obsahuje velké množství růstových hormonů. Při léčbě myomů je velmi důležité snížit příjem chemikálií ze stravy, příjem bílého rafinovaného cukru a bílé mouky. Naopak zvýšit příjem ovoce a zeleniny nejlépe z vlastní zahrady nebo v Bio kvalitě, zvýšit příjem vlákniny. Velký vliv na vznik myomů má také nadváha a kouření.

Na podporu léčby doporučujeme vhodnou formu pohybu. Nejlépe přirozený pohyb - chůze, chůze s hůlkami, existuje i speciální odvětví jógy pro ženy tzv. hormonální jóga.

Odstranění dělohy při vzniku myomů by měla být až poslední volba při jejich léčbě. Rozhodně ne první! Jedná se o velký zásah do organismu ženy a jeho následky bývají nepředstavitelné - od bolestí v oblasti podbřišku, páteře a nohou až po těžké psychické poruchy.

Doporučujeme:

Střídavě po dni pít čaje: ANTICANDIDJÁTRA , k tomu denně užívat tinkturu z bylin KOKOŠKA, přírodní kapsle FEMINA NATUR  a přírodní kapsle VILCACORA

Doplňková léčba, kterou můžete užívat společně s uvedenou základní léčbou:

KELP - v případě podezření na sníženou funkci štítné žlázy

 

Vyzkoušejte naši Andělskou kúru

Cysta, myom