Migréna a její přírodní léčba

Migréna a její přírodní léčba

 

Migréna je charakterizovaná opakující se chronickou bolestí hlavy. Doprovodným příznakem bývá nevolnost, zvracení, světloplachost, větší citlivost na zvuky apod. Časté migrenózní bolesti hlavy mají velmi negativní vliv na celkovou kvalitu života.

Z pohledu alternativní medicíny mají migrény několik druhů spouštěčů, ale všechny mají jedno společné - stres: „mám plnou hlavu starostí, problémů, už toho mám až nad hlavu.“

Přes hlavu člověka prochází několik akupunkturních drah (meridiánů), a to zejména dráha žlučníku a dráha močového měchýře. Pokud jeden z těchto orgánů je dysfunkční, tak se to projeví na akupunkturní dráze, která k němu patří, a to v oblasti jejího průběhu.

Migréna a žlučník

V případě, že bolest hlavy začíná v oblasti spánků, čela a za očima, jedná se pravděpodobně o migrénu, kterou spouští žlučník. Já tomu říkám „migréna z vystresovaného žlučníku“. Může ji vyvolat i jídlo, které vám podráží žlučník a žlučovody. Trošku zavádějící může být to, že nemusíte mít typické trávicí potíže spojené se žlučníkem, ale přesto může být tento orgán dysfunkční a vyvolávat migrény.

Pokud trpíte tímto typem migrény a vždy si vezmete nějaké chemické analgetikum (růžovou pilulku proti bolesti), tak se dostáváte do začarovaného kruhu, jelikož tyto léky působí negativně na játra a žlučník. Takže výsledkem sice je zmírnění bolesti, ale opět zhoršení stavu žlučníku a postupně častější a těžší migrény.

Co s tím?

V první řadě se pokuste ze svého života co nejvíce odstranit chemikálie působící negativně na játra (léky včetně antikoncepce, jedy z potravy, alkohol, sladké pečivo a sladké nápoje). Dále zkuste eliminovat váš životní stres.

Existuje hodně relaxačních cvičení, velmi dobře fungují relaxační dechové cviky z jógy, jimiž uvolníte bránici a vnitřní orgány.

Dalším krokem je stimulace akupunkturních bodů žlučníku, kterou by vám měl ukázat odborník. Existuje však universální tzv. C bod, který se nachází 3 prsty pod pupkem 30° vlevo. Tento bod působí preventivně, ale dokáže významně snížit bolest hlavy. Mačkáme 10-15x.

Dalším krokem je bylinná léčba. Doporučuji nasadit následující kúru: střídat po dni čaje MigrenalŽlučník, a k tomu denně užívat tinkturu ŘimbabaHořčík 1000 mg na den a B12 500 mg 2-3x denně. Kúra by se měla užívat minimálně 6 týdnů. Většina klientů mi popisuje zásadní úlevu již po týdnu užívání. Průběh migrény bývá snesitelnější tak, že si nemusí brát chemické léky a časový úsek mezi jednotlivými migrénami se prodlužuje.

Migréna a močový měchýř

V případě, že bolest hlavy začíná v oblasti temene a týlu, jedná se zpravidla o problém s močovým měchýřem, potažmo s krční páteří, která souvisí s akupunkturní dráhou močového měchýře. V tomto případě platí stejná doporučení jako u prvního typu migrény, ale k tomu je potřeba si hlídat příjem tekutin, „neprostydnout na močový měchýř“ a zařadit kvalitní masáž na uvolnění krční páteře. Někdy bývá tento typ migrény signálem o vyčerpaných ledvinách.

Doporučuji nasadit následující léčbu: střídat po dni čaje MigrenalMočový měchýř, a k tomu denně užívat tinkturu ŘimbabaHořčík 1000 mg na den, a B12 500 mg 2-3x denně.

Hormonální změny

Nakonec se zmíním o třetím typu migrény, který souvisí s hormonálními změnami u žen (před menstruací a někdy při ovulaci). I tento typ migrény se dá velmi dobře zvládnout přírodně, a to užíváním přípravků právě v krizovém období: střídat po dni čaje Migrenal a Ženský, a k tomu denně užívat tinkturu z pupenů PupalkaHořčík 1000 mg na den a B12 500 mg 2-3x denně.

Ať už vás trápí jakýkoli typ migrény, vyzkoušejte uvedené rady a léky nahraďte bylinnými přípravky. Uvidíte, že to funguje!