Léčivé bobulky

very_berry

 

Zahradní jahody

Plody jahodovníku mají zázračné účinky. Obsahují spoustu vitaminu C, A, B a E. Dále v nich také najdete obsaženy kyselinu šťavelovou, citronovou a jablečnou. Tyto kyseliny působí jako prevence nádorových onemocnění. Zahradní jahody mají také antioxidační účinky. Obsahují také velké množství minerálních látek jako draslík, zinek, hořčík, fluor a bor. I když je v tomto ovoci obsaženo spousta vitaminů a minerálních látek, nedoporučuje se jejich konzumace alergikům a lidem, kteří trpí trávícími potížemi.

Lesní jahody

Jahodník obecný je volně rostoucí v podstatě všude kolem nás. Listy jahodníku obecného mají silný močopudný účinek. Obsahují totiž třísloviny, flavonoidy, vitamin C a draslík. Plody jahodníku obecného zase pomáhají proti revmatismu a kožním ekzémům.

Třešně

Třešně mají pozitivní vliv na činnost ledvin, střev a jater. Dále také pomáhají při léčbě dny, protože zvyšují vylučování kyseliny močové. Třešně také obsahují vysoké množství jodu. Třešně dále podporují krvetvorbu a upravují nízký tlak. Plody třešní jsou využívány i v kosmetice, jelikož mají schopnost dehydrovat buňky a zpomalovat tak stárnutí kůže.

Maliny

Maliny obsahují velké množství antioxidantů, což je velmi prospěšné při horečnatých a zánětlivých onemocněních. Jsou doporučovány při léčbě Alzheimerovy choroby. Dále také snižují cholesterol a pomáhají čistit střeva. Obsahují vitaminy A a C. Jsou také zdrojem minerálních látek jako železa, manganu, mědi, zinku, hořčíku, fosforu, vápníku a draslíku.

Ostružiny

Ostružiny obsahují rovněž jak maliny vysoké množství antioxidantů a flavonoidů. Tyto látky pomáhají předcházet nádorovým a srdečním onemocněním. Chrání zrak i další orgány před volnými radikály. Ostružiny také obsahují draslík, hořčík, železo, vlákninu a kyselinu listovou. Plody ostružin se využívají při nachlazení a při vysokých teplotách. Posilují imunitní systém.

Rybíz

Rybíz je zdrojem vlákniny a vitaminu C. Listy červeného rybízu se využívají při léčbě střevních chorob. Dále rybíz obsahuje rutin, vitamin B3 a B5. Tyto vitaminy mají blahodárné účinky na nervy. Šťáva z černého rybízu podporuje elasticitu cév a léčí dnu.

Na našem e-shopu můžete nakoupit tyto plody v několika variantách (kandované, bez cukru, bez SO2, lyofilizované) https://www.puritas.cz/susene-ovoce/

Autor: e-shop Puritas©