Kuskus, drobný zázrak v kuchyni s širokými možnostmi použití

cous-cous

 

Kdo chce žít zdravě, má potřebu se i zdravě stravovat a hledat suroviny a potraviny, které jeho životnímu stylu budou vyhovovat. Jako přílohu různých pokrmům, pak můžete vyzkoušet třeba kuskus. Ten kdo ho nezná, asi ho napadne, co že je to za exotický pokrm…

Kuskus ale není v podstatě neobyčejná těstovina. Přesněji řečeno tvrdozrnná pšenice v podobě malých drobných kuliček pocházející z Afriky. Stal se velmi oblíbeným pokrmem, především kvůli snadnosti a rychlosti přípravy.

Obsahuje vitamíny skupiny B, vitamín E, vlákninu, uhlohydráty, bílkoviny, vápník, železo i fosfor a měl by si najít cestu i do vaší kuchyně, alespoň jednou za čas.

Velmi snadná a rychlá příprava je velkou výhodou

Určitě ho vyzkoušejte, budete překvapeni, jak snadná příprava je. Potřebné množství nasypte do misky a zalijte horkou vodou v poměru 1 : 2, přikryjte pokličkou a nechte asi 10 minut odstát. Zkrátka do doby, než kuskus nasákne vodu a podstatně zvětší svůj objem.

Pokud máte základní přípravu hotovou, jednoduše dále postupujte podle receptu. Nebo zapojte svoji nápaditost. Kuskus má široké možnosti použití, hodí se do pokrmů sladkých i slaných. Dobře ho využijete místo rýže. Hodí se k masu i k zelenině. Výborně chutná například společně s tofu.

Místo má i v dětských příkrmech

Velmi se osvědčil i při zavádění lepku v dětských příkrmech. Pokud maminka vaří doma, není nic jednoduššího, než připravit na ochutnávku lžičku kuskusu a spojit s různými druhy zeleniny. Kuskus je pro malé děti ideální těstovina do začátku.

Moje dcera milovala jeho kombinaci s vařenou červenou řepou. A protože byla opravdu dobrá, upravila jsem ji i pro nás dospělé, kdy jsem ještě přidala česnek, pár lžic strouhaného tvrdého sýru a sůl. Zkrátka lehká a rychlá večeře pro všechny.

Pokud kuskus ještě neznáte a zaujal vás, zakupte si ho třeba v našem obchodě a sami vyzkoušejte, v čem spočívá jeho kouzlo. Uvidíte, že nezůstane pouze u jednoho pokrmu a ve vaší kuchyni se zabydlí na stálo

Koupit můžete zde:

Autor: e-shop Puritas©.