Kokosového oleje není nikdy dost, pomůže vám v kuchyni i v koupelně

kokos květ

 

Jedna z babských rad praví, že na hojení a regeneraci kůže je nejlepší vepřové sádlo. Léty vyzkoušená pravda ale nemusí každému hned vyhovovat třeba proto, že sádlo má svou specifickou vůni. Kokosový olej má stejné vlastnosti a navíc je, stejně jako ono sádlo, skvělým pomocníkem i v kuchyni.

Pojmenování olej je poněkud zavádějící, kokosový tuk se stává olejem až kolem teploty 30 stupňů, do té doby je tuhý. Je vyroben z kokosů, z jejich bílé dužiny, která se po oddělení od hnědé slupky lisuje. Získá se tak olej s typickou vůní kokosu, pro kuchyňské použití se ale více využívá varianta zbavená vůně a chuti. Tu se nemusíte bát použít na smažení, pečení, na přípravu sladkých palačinek i míchaných vajíček. Kokosový tuk se nepřepaluje, neprská, je teplotně stabilní až do 200 stupňů a tak se hodí pro všechny typy kuchyňské úpravy. Dá se použít jako tuk do těsta na pečení moučníků, pod maso i zapékanou zeleninu, na usmažení řízků i jen tak namazat na pečivo a ozdobit třeba hroznovým vínem. V malém balení vám nezabere žádné místo a bude vždy po ruce, brzy vás však okouzlí stejně jako mnoho dalších lidí a budete chtít balení větší a větší.

Víc než v kuchyni se nám ale vyplatí mít ho i v koupelně. Pomůže suchým vlasům vrátit lesk, když ho využijeme jako masku, naneseme na vlasy a po čtvrt hodině smyjeme. Předchází vzniku zubního kazu a chrání dásně, takže se skvěle hodí na čištění zubů. Je hypoalergenní a funguje jako přírodní antibiotikum, regeneruje spálenou pokožku od přílišného slunění, pomáhá s hojením, skvěle vyživí pleť, dámám může pomoci od nepříjemných intimních problémů. Je vhodný také pro kombinování s jinými oleji jak pro kuchyňské použití, tak právě i pro kosmetické. Inspirovat se můžete na www.puritas.cz a vybrat si kombinaci třeba jen tak pro radost.

Ve výhodném balení dvou kilových kyblíků můžete aktuálně kokosový olej koupit za nejlevnější cenu na trhu v pohodlí domova online. Díky svým vlastnostem dokáže nahradit mnoho kosmetických přípravků a tak ušetřit nejen místo v koupelně či cestovní tašce, ale také naši peněženku.