Když na maratón, tak jedině s potravinou běžců!

chia_seeds_bowl_with_flower

 

Když na maratón, tak jedině s potravinou běžců - takovou přezdívku si vysloužila chia semínka, která jsou pro svou nutriční hodnotu značně populární. Jejich kombinace v jídelníčku jsou nepřeberné, a proto se s chia semínky nebudete nudit ani vy. Lze je použit do sladké i slané kuchyně.

Chia semínka vám dobijí baterku

Maratónský běh je běžecký závod dlouhý 42, 195 km. Jeho historie sahá do starověkého Řecka, kde po vítězství v bitvě u Marathonu běžel řecký bojovník dlouhou trasu jen proto, aby své zemi oznámil, že zvítězili. Pak vyčerpáním zemřel. Dnes se za maratón označuje většina dlouhých běžeckých závodů. Na ně i na celou řadu dalších sportovních disciplín je dobré vybavit se chia semínky.  Drobná semínka šedivé barvy označována též jako šalvěj hispánská v sobě skrývají velkou sílu. Proto je uvítají nejen sportovci, ale také těžce fyzicky pracující lidé. Dnes se řadí chia semínka mezi superpotraviny, najdete v nich minerály fosfor, draslík, zinek, železo, vitamín A a vitamíny skupiny B. Dále obsahují vlákninu a zdraví prospěšné omega 3 mastné kyseliny. Pomáhají:

  • posilovat imunitu,
  • hydratovat zevnitř,
  • regenerovat,
  • zhubnout,
  • snižovat riziko cévní mozkové příhody,
  • rychle dodat energii po fyzické i psychické námaze.
Využití chia semínek nezná mezí

Chia semínka bezesporu patří k potravinám, které vám ve spíži nikdy nezbudou, natož aby se zkazily. Chia semínka můžete konzumovat buď celá nebo drcená, velice často se přidávají do smoothie drinků, jogurtů i pudingů, přidat je však můžete do pečených i nepečených dezertů (slaných i sladkých) nebo je vypít v džusu nebo ve vodě. Protože se však semínka nafouknou a vytvoří gelovitou hmotu, jejich pití bude obtížnější. V našem e-shopu Puritas.cz si můžete objednat malé nebo velké a výhodnější balení chia semínek. Protože jakmile jim přijdete na chuť a pocítíte jejich energii, nebudete jich mít nikdy dost.

Maratónu se může podobat každý den, tak nezapomeňte doplňovat energii s chia semínky.

Autor: e-shop Puritas©