Jak zvládnout velikonoční svátky

Jak zvládnout velikonoční svátky

 

Velikonoce většina z nás již nevnímá jako duchovní svátky, ale spíše jako svátky jara a také (přiznejme si to) pracovního volna. Rodiny, známí a příbuzní se vzájemně navštěvují, což bývá velmi často spojeno s přejídáním, konzumací těžkých jídel a alkoholu.

Nicméně ani v prvních dnech po velikonočních svátcích to nebývá jiné. Je přeci nutné sníst co zbylo z připravených dobrůtek, a také zkonzumovat velikonoční nadílku vajíček. Často pak nastává něco obdobného jako po vánočních svátcích. Pocity těžkosti, nadýmání v krajním případě i žlučníkové záchvaty nebo záchvaty dny.

Poradíme vám 5 bylin, které pomohou

Puškvorec obecný 

 velmi účinně snižuje nadýmání a pálení žáhy. Doporučuje se při průjmu, křečovitých bolestech břicha a také při žlučníkových potížích. U diabetiků snižuje hladinu cukru v krvi a také zlepšuje tvorbu trávicích enzymů slinivky. Je to výborná bylina na odkyselení organismu. Najdete jí v přírodním přípravku Digestiv.

Ostropestřec mariánský

jeho nejznámějším účinkem je regenerace jater při různých jaterních chorobách. Ostropestřec také podporuje trávení, zlepšuje potíže s nadýmáním a upravuje stolici. Používá se i ke zvýšení produkce žluči a k lepšímu trávení tuků z potravy. Působí také proti alergiím a zlepšuje detoxikaci jater a odbourávání alkoholu z nich. Účinnější než samotné semeno je tinktura z pupenů této rostliny. Najdete v přírodním přípravku Trávicí směs.

Oliva evropská

olivový olej je v léčitelské praxi velmi dobrým prostředkem na vypuzování žlučníkových kamenů. Použití listů z Olivy evropské není tak známé, ale jedná se o velmi účinnou bylinu. Olivové listy účinně snižují hladinu cholesterolu v krvi, regulují hladinu krevního cukru, čistí játra. Pomocí olivových listů můžete zrychlit metabolismus, upravit svojí váhu a snížit množství vnitřního tuku, který obaluje naše vnitřní orgány. Olivové listy působí preventivně proti onemocněním cév, mozkové mrtvici a infarktu. Najdete v bylinném čaji Restart

Pampeliška lékařská

v období velikonoc jí už můžeme najít na rozkvetlých loukách. Přímá konzumace listů této byliny velmi rychle uleví od pocitu plnosti a nadýmání. Pampeliška účinně pomáhá při zhoršené činnosti zažívacího ústrojí, jater, žlučníku, slinivky ale i ledvin. Působí proti nadýmání, křečím, poruchám trávení. Kořen pampelišky obsahuje přírodní inulin. Inulin je polysacharid, který vytváří v organismu prebiotický efekt – podporuje přirozenou bakteriální mikroflóru ve střevě, čímž podporuje správnou funkci střev a imunitu. Najdete ve výrobku – tinktura Pampeliška

Kudzu vine

 rychle rostoucí exotická plevelná rostlina. Podpoří vaší psychiku ve stresové zátěži a pomůže rychleji odbourat alkohol. Kořen této rostliny podporuje produkci serotoninu a dopaminu v mozku. Tyto hormony mají zásadní vliv na nervový systém. Nedostatek serotoninu vyvolává výkyvy nálad, nervová zhroucení, úzkosti a deprese. Kudzu také napomáhá při regeneraci jater, podporuje odbourávání toxických látekz nich včetně alkoholu. Napomáhá k celkové hormonální rovnováze. Najdete v přírodním přípravku Pohoda

Tip na závěr: Nemáte po ruce žádnou bylinu? Jste v restauraci a bylinný preparát máte doma? Konzumujte ke každému jídlu nějaký hořký salát. Rukolu, polníček nebo čekanku. Pomohou vám strávit a nebudete rychle tloustnout.

Nyní již víte, které byliny vám pomohou prožít nádherné svátky jara plné radosti, zdraví a dobré nálady.