Jak vypadat a cítit se dobře? Zkuste těchto 6 tipů

StudioMone_Photos_VacuShape_2
Asi těžko by se našel člověk, kterému by nezáleželo na tom, jak vypadá. Obzvlášť dnes, kdy hraje vzhled tak důležitou roli a pomáhá nám nejen při hledání partnera, ale i k lepší práci a postavení ve společnosti. Jak tedy o sebe pečovat, abychom nejen vypadaly, ale také se cítily dobře?


Najděte si čas sama na sebe

V průběhu celého týdne si jistě najdete alespoň malou chvíli, která bude patřit jenom vám. Využijte ji k péči o sebe. Zajděte si na kosmetiku, manikúru, pedikúru či do kadeřnictví a nechte si vykouzlit nový střih nebo zcela nové drápky. Na druhou kolej neodsouvejte ani vaše koníčky. Ráda malujete, zpíváte, tančíte, chodíte na procházku nebo vyšíváte? Vyhraďte si na to čas a dělejte vše, co máte ráda.

Zvyšte si sebevědomí

Najděte si svůj vlastní styl, ve kterém se budete cítit dobře, ať už se to týká oblečení, líčení nebo účesu. Snila jste vždycky o krásné dlouhé hřívě, která vám však ne a ne narůst? Není nic jednoduššího než zvolit některou z metod prodlužování vlasů. Vytvořit vytoužený účes pro dlouhé vlasy pak pro vás bude zkrátka hračka. Možnosti jsou dnes prakticky neomezené, tak proč si vaše sny a touhy nesplnit. Prospěje to vašemu sebevědomí i vám samotným.

Naučte se o sebe pečovat

Chcete-li vypadat mladistvě a svěže, pak zapomeňte na rudé rtěnky a tlusté černé oční linky, které vám zbytečně přidávají léta. Místo toho vsaďte na jemnější a světlé barvy, které nezdůrazní vrásky a nejrůznější nedostatky pleti. Významnou měrou se na vašem vzhledu podílí i úprava obočí. Nechte si proto u kosmetičky vytvořit ideální tvar a pak už si ho zvládnete udržovat sama. Poradit si od ní nechte také s denním líčením - dokonalý make-up je totiž základ. Doporučí, co vám bude slušet a naučí vás jednoduché triky, díky nimž budete vypadat perfektně.

Hýbejte se

Důležitý je také pravidelný pohyb. Záleží na vás, jestli dáte přednost posilovně, vyrazíte si na procházku nebo projížďku na kole – hlavní je, aby vás to bavilo. Vyzkoušet můžete také moderní stroje, které vám pomohou s hubnutím i se zvýšením kondice, třeba populární Vacushape.

Hlídejte si jídelníček

Nezanedbatelnou úlohu sehrává správná strava. Honí-li vás mlsná, pak zkuste vaše chuťové pohárky obalamutit něčím zdravým. Smíchejte například müsli s oříšky a jogurtem nebo si dopřejte pár kousků sušeného ovoce.

Nikdo není dokonalý

A to nejdůležitější na závěr. Každý má nějaké chyby a nedostatky, které se mu nelíbí nebo se za ně dokonce stydí. Uvědomte si ale, že nikdo není dokonalý. Naučte se tedy mít ráda taková, jaká jste. Klíčem ke štěstí je totiž vaše spokojenost.