Jak pomáhá křemelina našemu zdraví?

Jak pomáhá křemelina našemu zdraví

 

Křemelina už svým názvem napovídá, že je velmi bohatá na křemík a dodává ho do našeho těla. To ke správnému fungování křemík potřebuje, protože jeho nedostatek se na našem zdraví projeví velmi negativně.

Křemík je pro náš organismus velmi důležitý, stejně jako ostatní minerály a stopové prvky. Je zodpovědný za pevnost kostí i pružnost kůže, vlasů a nehtů, také je nedílnou součástí chemických procesů v těle. Pomáhá tvořit i regenerovat svaly, působí protizánětlivě i proti stárnutí kůže a zrychluje hojení ran a jizev. Účinně snižuje cholesterol, pomáhá chránit srdce i krevní oběh, posiluje imunitu a má antioxidační účinky. Jeho nedostatek se projevuje lámavostí kostí, vlasů i nehtů a jejich křehkostí, stejně jako špatným hojením jizev a záněty kůže. Z potravy často nezískáme potřebné množství křemíku a tak je potřeba jej do organismu doplňovat.

Křemelina kromě již zmiňovaného křemíku obsahuje dalších 28 minerálů a stopových prvků, jako je vápník, hořčík nebo sodík a které jsou pro naše tělo nezbytné. Křemelina je sypký prášek bez vůně a chuti, denní dávku tak lze vmíchat do ovocného džusu, vody nebo jakéhokoli jiného nápoje. Jednoduše nasypete, rozmícháte a vypijete, bez ovlivnění chuti. Stejně tak jde využít třeba jogurt nebo tvaroh, záleží na vaší chuti.

Našemu tělu obecně mohou stopové prvky a minerály chybět, protože i skladba potravin přijímaných v minulosti a dnes se změnila. Třeba křemík měl kdysi bohatý zdroj v různých obilovinách, dnes se ale pěstují často hybridní odrůdy nebo je vyčerpaná půda a z potravin tak získáváme jen třetinu množství než naše prarodiče. To, že vám křemík v těle chybí, se neprojeví hned, mnoho příznaků lze snadno přehlédnout nebo je s nedostatkem křemíku vůbec nespojujeme. Proto je vhodné začít užívat křemelinu preventivně a do těla křemík dodat.

Za výhodnou cenu teď křemelinu koupíte zde: https://www.novafood.cz/superpotraviny/kremelina-200g-novafood-doy-pack-zip/

křemelína