Jak na úklid koupelny? Chytře, rychle, efektivně!

kaplan

Koupelna neslouží pouze k očistě našeho těla, ale čím dál častěji se z ní stává místo k relaxaci a odpočinku. A podle toho by měla vypadat. Abychom si pohodu mohli vychutnat se vším všudy a cítili jsme se tady dobře, nezáleží pouze na tom, jak je vybavená, ale především, jak je čistá. Přinášíme proto pár triků, díky kterým vše zvládnete lehce, rychle, s minimem námahy a s maximálním efektem.

Dejte sbohem bakteriím

Koupelna a WC patří mezi místa, kde sídlí velké množství bakterií. Nezapomeňte proto používat dezinfekční prostředky. Sáhněte po ekologických čisticích prostředcích, které neobsahují žádné chemické látky ani další škodliviny. Šetří tak nejen přírodu, ale díky tomu, že jsou šetrné, i vaše ruce. Tito účinní pomocníci si poradí i se silně zažranými nečistotami a celou koupelnu navíc krásně provoní.

Začněte seshora

Postupujte systematicky. Stejně jako v jiných místnostech i zde dodržte základní pravidlo: začněte uklízet seshora. Utřete tedy prach z koupelnového nábytku, umyjte, co je potřeba. Chcete-li si ušetřit práci, pak si nevybírejte skříňky z vysoce lesklých materiálů – na nich totiž bude každá nečistota okamžitě vidět a vy se tak stanete uklízecími otroky.

Pusťte se do svislých ploch

Poté se vrhněte na ošetření odpadů. Nastříkejte do nich vhodné prostředky a nechte je působit, zatímco se budete věnovat zbytku koupelny. Mezitím se pusťte do svislých ploch - obkladů, poliček, umýt nezapomeňte také nejvíce znečištěná místa kolem umyvadla, ručníků a vypínačů. Velkým problémem bývají sprchové zástěny či kouty, na kterých se usazuje vodní kámen. I tady proto nechte přípravek působit déle, aby se nepěkné zaschlé kapky lehce uvolnily. Naleštit nezapomeňte také zrcadla.

Vyžeňte plíseň

Nejvíce neplechy nadělá plíseň, která může vyvolávat alergické reakce. Často se objevuje mezi dlaždicemi, v rozích, za vanou či sprchovým koutem. Jakmile se tady tento nezvaný návštěvník objeví, je třeba se zaměřit nejen na to, jak ho co nejrychleji zlikvidovat, ale především začít pátrat po příčině. Když totiž neodstraníte zdroj, plíseň se pokaždé vrátí.

Zbavte se vodního kamene

Žádnou velkou parádu neudělá ani vodní kámen. Ba naopak, zaschlé kapky na umyvadle a vodovodních bateriích dovedou pokazit dojem z celé koupelny. Kromě klasických přípravků se můžete do boje pustit s přírodními pomocníky, které používaly k úklidu už naše babičky. Vsaďte stejně jako ony na citronovou šťávu, když ji navíc smícháte s trochou jedlé sody a octa zbavíte se i nehezkých zažloutlých nečistot ve sprchovém boxu ve vaší koupelně. Pak už zbývá jen umýt podlahu a máte hotovo.