I MLSAT MŮŽETE ZDRAVĚ

I MLSAT MŮŽETE ZDRAVĚ

 

Občas je každý z nás unavený, ve stresu nebo nás jednoduše honí mlsná. Sáhneme pak po jakékoli sladkosti s hromadou cukru, která je po ruce, a pak nás zase přepadnou výčitky, že je to nezdravé a nemáme to jíst. Sladké dobroty si ale můžete dopřát i ve zdravější verzi.

Cukrovinky nebo sladkosti obecně určitě nejsou základem zdravého jídelníčku, ale jednou za čas si je dopřát můžeme. Za odměnu, pro radost nebo jen tak. Rozhodně by ale neměly bonbóny a sušenky tvořit podstatnou část našeho jídla během dne. Ze všech stran slyšíme, jak je cukr moderní zabiják, jak se máme sladkostem vyhýbat a jak se podílí na zvyšování tělesné váhy a nemocech. Neznamená to, že se už navždy musíme vzdát sladkých věcí a chroustat jen salátové listy, ale můžeme si dopřát sladkosti ze zdravějších surovin.

Jako u všech potravin, i u sladkostí platí, že kvalita by měla být nad kvantitou. Tedy je lepší si vychutnat menší sladkost z kvalitních surovin, než velké množství levného produktu. Orientovat bychom se měli především podle složení, výběr zdravějších cukrovinek je obrovský a nemusíme mít strach, že přijdeme o své oblíbené mlsání. Třeba oblíbení gumoví medvídci se stévií jsou bez přidaného cukru a s přírodními barvivy, ale v chuti si nijak nezadají s těmi plnými cukru. Navíc je můžete koupit v kapesním 150g balení a mít je při sobě jak v práci, tak na výletě nebo rodinné dovolené a pochutnat si na nich kdykoli a kdekoli.

 

med