Hubnutí, klouby,vlasy i neplodnost - stačí maličkost!

neplodnost

 

Máte problém s hubnutím? Špatně se soustředíte? Máte suchou pokožku? Bolí vás klouby? Vypadávají vám vlasy? To vše může způsobovat nedostatek jednoho základního prvku –jódu.

Věřte mořským řasám!

Kelp je všeobecný název pro řasy, které patří mezi chaluhy. Pro kelp se někdy používají také synonymní názvy jako je chaluha bublinatá nebo kombu.

Chaluha bublinatá má zcela typický vzhled – tvoří pásy, které jsou většinou zelenavě hnědé nebo žlutohnědé barvy a kožovité struktury.

Použití Kelpu je tradiční již od dávných dob – tradiční čínská medicína využívala Kelp jako lék na problémy se štítnou žlázou, jako skvělý čistič střev, který odvádí z těla toxické látky a pro snížení hladiny cholesterolu a vysokého krevního tlaku.

Funkce v organismu člověka

Díky přirozenému obsahu mnoha minerálních látek, především jódu v přírodní formě, je Kelp výborným potravinovým doplňkem. Dostatek jódu v organismu je nezbytně nutný pro správnou funkci štítné žlázy, která ovlivňuje mnoho metabolických pochodů. Hormony štítné žlázy ovlivňují především rychlost látkové výměny, růst a vývoj organismu, psychický stav, funkci nervového a svalového systému a funkci žaludku a střev.

Pravidelné doplňování přírodního jódu je nezbytně nutné zejména při hypofunkci neboli snížené funkci štítné žlázy (hypothyreóza). Při tomto onemocnění dochází k nízké produkci hormonů štítné žlázy. Příznaky hypothyreózy jsou celkové zpomalení metabolismu – ospalost, zimomřivost, únava, nevýkonnost, svalová slabost, chladná a suchá kůže, nekvalitní vlasy, které často nadměrně vypadávají, zácpa, mírný nárůst tělesné hmotnosti (vlivem zadržování tekutiny v těle), ztráta soustředěnosti, poruchy paměti a celkově zhoršená a zpomalená mentální výkonnost.

Image 1 

Jak nám Kelp pomůže?

Vzhledem k přirozenému obsahu jódu Kelp přispívá k:

normální tvorbě hormonů štítné žlázy

normální činnosti štítné žlázy

podporuje spalování tuků

podporuje hubnutí

podporuje psychickou odolnost a výkonost

upravuje rychlost metabolismu v těle

zlepšuje stav pokožky

zlepšuje stav kloubů

upravuje kvalitu vlasů

snižuje otoky způsobené sníženou funkcí štítné žlázy

zlepšuje vyprazdňování

snižuje hladinu lipidů a cholesterolu v krvi

ulevuje od bolestí u revmatismu

podporuje otěhotnění

u těhotných žen je dostatečné zásobení jódem nezbytné pro správný vývoj centrální nervové soustavy plodu

Kelp je možné užívat samostatně nebo jej kombinovat s dalšími bylinnými čaji či potravinovými doplňky. Kelp by neměli užívat osoby, které užívají hormonální léky na podporu funkce štítné žlázy.

Zajímavé kombinace z konceptu výrobků SERAFIN pro vaše zdraví:

Podpora funkce štítné žláza: Kelp+čaj Štítná žláza snížená+tinktura z pupenů Černý jeřáb

Podpora otěhotnění: Kelp+čaj Početí+tinktura z pupenů Jeřáb ptačí

Hubnutí: Kelp+čaj Štíhlá linie+tinktura Svízel

Padání vlasů: Kelp+ čaj Vlasy + přípravek Vlasy S

Celulitida: Kelp+čaj Pomerančová kůže+tinktura Svízel

Klouby: Kelp+čaj Klouby+kapsle Klouby

Únava: Kelp+čajový koncentrát Stres a vyčerpání+HořčíkB6

Všeobecně můžeme Kelp považovat za bezpečnou potravinu, která má pozitivní účinky na naše zdraví, nicméně u velmi citlivých jedinců může Kelp způsobit alergickou reakci, a to většinou v oblasti trávicího traktu či kůže. Jedná se však většinou o osoby s alergií na mořské produkty. Tyto případy jsou ojedinělé.