Dopřejte svému organismu očistu

Dopřejte svému organismu očistu

 

Očisty jsou pro naše tělo důležité, protože je neustále zatěžováno různými vlivy. K detoxikaci nám slouží několik orgánů, ale je potřeba jim pomoct. Očista by se měla stát součástí života každého z nás.

Kdy provádět očistu?

Zevní očistu děláme prakticky denně, naučme se dělat pravidelně i očistu vnitřní. Je však nutné respektovat stav organismu a také přírodu. Zvolené období hraje významnou roli.

Očistu nedělejte v průběhu jakékoli akutní nemoci, v rekonvalescenci, ale také ne v těhotenství, po porodu a při kojení. Vhodná doba je, když ubývá měsíc. Z ročních období to je jaro a pozdní léto. Rozhodně tělu příliš neprospívají očisty v zimě.

Náš organismus je zatížený

Naše životní prostředí a potraviny, které konzumujeme, jsou kontaminovány velkým množstvím cizorodých látek. Těžkými kovy počínaje přes organické látky až po různé typy chemikálií včetně léků, zejména těch hormonálních a antibiotik.

Všechny tyto látky se ukládají v organismu, poškozují buněčné systémy a zanášejí mezibuněčné prostory. Tento proces probíhá u každého z nás. U někoho více, u jiného méně, ale týká se všech buněk v organismu.

Hlavní detoxikační orgány

Mezi hlavní detoxikační orgány v těle patří játraledvinystřeva a lymfatický systém. V rámci očisty organismu je vhodné na ně působit, a to vhodně zvolenými bylinami.

Již od dob našich babiček a prababiček se traduje zvyk pití bylinného čaje z mladých kopřiv. Tento čaj je velmi účinný, ale jelikož kopřivy obsahují velké množství oxalátů, není vhodné jej pít dlouho.

Jaký bylinný přípravek zvolit

Ideální přípravek obsahuje směs bylin, které působí na všechny hlavní detoxikační orgány. Příkladem může být: kopřiva – čistí ledviny a krev, pampeliška – podporuje detoxikaci jater a střev, tužebník – intenzivně čistí ledviny a lymfatický systém. K tomu si můžete přidat třeba sedmikrásku nebo měsíček. Vhodnou kombinaci najdete v bylinném čaji Čistící nebo v bylinné směsi z pupenů rostlin Čistící.

Při očistě vždy upravte stravu. Vhodné je zařadit jednou týdně půst. Při půstu (na rozdíl od hladovky, která má přesná pravidla) je možné v průběhu dne popíjet ovocné a zeleninové šťávy a jíst 2-3x denně malou hrst ořechů nebo rýži natural.

Pokud chcete, aby vaše očista měla pozitivní efekt, snižte psychický i fyzický výkon a zkuste zařadit do svého programu nějaký typ uvolnění – meditaci. Vhodné jsou také různé druhy očistných bylinných koupelí nebo masáží (třeba lymfatická).

Právě máte jedinečnou příležitost zahájit vaši očistu a zlepšit zdraví a vitalitu vašeho těla!