Čím si zdravě namazat? Rostlinnou pomazánkou!

Máte rádi pomazánky? Stále sháníte tu nejzdravější, nejchutnější a kolikrát nemáte ani čas si ji doma připravit? Zkuste ty naše. A proč?
 
Pojďme se podívat, co se skrývá v pomazánce od Green Apotheke. Jak se pomazánky Green Apotheke liší od běžných rostlinných pomazánek, dostupných na trhu? Odlišují se třemi zásadními způsoby - složením, skladováním a trvanlivostí. 

Základem je slunečnicové semínko

Receptů, jak si připravit pomazánku můžete najít hodně. Ta naše je vyrobena bez konzervantů a není na bázi sóji. Jako základ používáme slunečnicové semínko, k němu pak přidáváme zeleninu a koření. Pomazánka je tedy jen ze základních surovin - bezlepková, zdravá a chutná. 

Jako základ používáme slunečnicové semínko


Šetrná pasterace

A teď důležitá informace! Naše pomazánka je bez konzervantů, chemie a éček, přesto může být uchovávána při pokojových teplotách do 25°C po dobu až 7 měsíců. Tohoto jsme dosáhli díky šetrné pasteraci (sterilaci za nižších teplot) a přídavku ovocných šťáv a octa. 

Pravdou je, že pomazánky vyrábíme v malých šaržích převážně ruční výrobou, podobně jako byste si je připravovali sami doma. Jejich základem je zelenina, semínka, ovocné šťávy a koření. Zeleninu společně s ostatními přísadami krátce povaříme, rozmixujeme a na závěr již naplněnou ve sklenicích šetrně “zavaříme”. 

Pomazánku si můžete vychutnat tradičně, natřenou na čerstvém pečivu nebo na topince. Smícháním s (rostlinným) jogurtem či smetanou získáte vynikající dip nebo dressing. Ti kreativnější mohou zkusit kombinaci pomazánky s oblíbenými těstovinami, nebo třeba přijdou s něčím úplně novým a nečekaným.

Rajčata s tamari Vás přilákají výraznou chutí kvalitní tamari omáčky a lahodných sušených rajčat. 

4 příchutě

Na výběr máte ze čtyř příchutí, tu svou si určitě rychle najdete.

Nabízíme Vám Kořenovou zeleninu s kurkumou – jemně pikantní pomazánku plnou zeleniny, doplněnou o „super potravinu“ quinou.

Rajčata s tamari Vás přilákají výraznou chutí kvalitní tamari omáčky a lahodných sušených rajčat. Velice oblíbená je Červená řepa s křenem v níže se skvěle doplňují chutě těchto dvou hlavních ingrediencí.

Pomazánka Olivy a peperoncini je naše nejpikantnější a zaručeně Vás svojí chutí vtáhne přímo do slunné Itálie.