Cesta za zářivým úsměvem – přírodní tipy na bělení zubů

cosmetic-smile

 

Cesta za zářivým úsměvem – přírodní tipy na bělení zubů

Závidíte celebritám jejich zářivý úsměv? Nyní i vy můžete oslnit bílým chrupem. Zde je několik rad, jak využít čistě přírodní a běžně dostupný materiál, který vám k vašemu  cíly dopomůže.

Pozor na chemické prostředky!

Ne každý může svěřit svůj chrup do rukou odborníků. Ať už z finančních důvodů nebo z nedostatku času se snažíme hledat jiné, přesto stejně efektivní řešení. Drogerie a lékárny nabízejí produkty na bázi peroxidu vodíku, s kterými pracují i stomatologové. Použití těchto produktů v rukou amatéra je ale značně alarmující, protože může dojít k nevratnému poškození skloviny. Věřme proto například některým druhům potravin, které při dlouhodobějším užívání dokážou zázraky.

Jahody mají zelenou

Při návštěvě supermarketu se zastavte v oddělení ovoce a zeleniny a poohlédněte se po jahodách. Doma si můžete vytvořit pastu pro bělení zubů. Stačí jahody rozmačkat a například za pomoci zubního kartáčku nanést na zuby.

Netvařte se tak kysele

Při přípravě ranního šálku čaje si odkrojte plátek citronu, kterým po dobu několika vteřin leštěte zuby. Kyseliny obsažené v citrusech dokážou úspěšně bojovat se skvrnami i zubním kamenem. Nezapomeňte si však ihned po této kůře vyčistit chrup pastou s fluorem, který účinek kyselin neutralizuje. Po delší době by mohlo dojít k porušení zubní skloviny.

Od ovoce k bylinkám

Stejného efektu je možné dosáhnout za použití některých bylinek. Výborným pomocníkem vám tak může být bylinková zahrádka, kterou si pěstujete pro gastronomické čarování v kuchyni. Už staří indiáni objevili sílu ve žvýkání lístku některých rostlin. Rozžvýkané lístky máty nebo bazalky vás zbaví zubního plaku a váš dech bude svěží.

Kokosový olej – nedocenitelný pomocník

O zázraku jménem kokosový olej jste jistě mnohé slyšeli. Využití nachází také v péči o chrup. Po každém čistění zubů naneste trochu oleje na kartáček a zuby jím ještě jednou přečistěte.

Důležitá je prevence

Zubům je potřeba věnovat důslednou a zejména pravidelnou péči, ke které patří nejen čištění a návštěva zubaře.  Konzumace některých druhů potravin způsobuje vznik skvrn na zubech a narušení zubní skloviny. K těmto potravinám patří káva, černý čaj, červené víno, cola, čokoláda, červená kapie, džusy, kečup a perlivé limonády. Abychom tyto oblíbené potraviny nemuseli úplně vyloučit z jídelníčku, je dobré si po každém jídle zuby vyčistit například dentální nití nebo používat žvýkačky. Existují však i potraviny, které o náš chrup dbají a napomáhají jeho zdravému vzhledu. Do této kategorie patří například okurka, jablko, mrkev, jahody, hruška, celer nebo špenát.

Autor: e-shop Puritas