Čelní dutiny - zánět

Čelní dutiny - zánět

 

Zánět čelních dutin je onemocnění, se kterým se ve své praxi setkávám velmi často, ale ne vždy je klientem a bohužel ani jeho lékařem dobře diagnostikováno.

Zánět čelních dutin je onemocnění, které se vyskytuje celoročně, jelikož souvisí nejenom s klasickým nastydnutím, ale i s alergiemi. V době širokého používání klimatizace v autě, na pracovišti i doma trpí chronickou formou tohoto onemocnění čím dál více osob.

Zánětem čelních dutin trpí často lidé s chronickou celoroční alergickou rýmou (zadní stékající rýmou). Projevem zánětu čelních dutin je nejenom bolest v oblasti čela, ale i bolest a chronický otok pod očima, chronické záněty uší, ale třeba i hučení a pískání v uších.

Lidé s chronickým zánětem čelních dutin často trpí bolestmi hlavy, které bývají při špatné diagnóze zaměňovány za migrény, a pak užívají nesprávně zvolenou léčbu. I tzv. tinitus neboli hučení v uších má velmi často hlavní příčinu v chronickém zánětu čelních dutin a následně Eustachovy trubice než ve zúžení cév.

Doporučujeme:

V tomto případě je léčba závislá na správné diagnóze. Pokud je chronický zánět čelních dutin způsoben alergiemi, doporučujeme následující:

Střídavě po dni pít čaje ALERGIE, JÁTRA a IMUNITA. Tyto čaje neustále po dni střídat. K tomu denně tinkturu z pupenů ČERNÉHO RYBÍZU a přírodní kapsle OCHRÁNCE.

Po ustoupení největších obtíží užívat minimálně 3 měsíce přírodní kapsle PYLERGEN

Pokud je zánět čelních dutin způsoben prostydnutím, doporučuji následující:

Střídavě po dni pít čaje CHŘIPKA, JÁTRA a IMUNITA. Tyto čaje neustále po dni střídat. K tomu denně užívat tinkturu z pupenů LICHOŘEŘIŠNICE a semínek GREPU.

Velmi účinně pomůže domácí inhalace:

Do hrnce s vodou dáme:

3 hrsti sušeného květu černého bezu

3 stroužky namačkaného česneku

2 kávové lžičky mletého kmínu

Vše přivedeme k varu a povaříme na mírném ohni 3-4 minuty. Následně postavíme hrnec s odvarem na stůl, nakloníme se nad něj, přikryjeme si celou hlavu až ke stolu froté ručníkem a vdechujeme teplé páry z odvaru. Pozor na popálení horkou parou! Tuto inhalaci provádíme vždy večer a pak již nevycházíme na chladný venkovní vzduch. Inhalace je velmi vhodná i pro malé děti, kterým okamžitě uleví.

Doplňková léčba, kterou můžete užívat společně s uvedenou základní léčbou:

Vilcacora , Antiparaziten

 

Vyzkoušejte naši Andělskou kúru

Čelní dutiny