Banán pro lepší den

baban2

 

Dnes už je vědecky dokázáno, že banány vyvolávají pocit štěstí. Jsou složeny z kvalitních škrobů a tím jsou ideálním rychlým zdrojem energie, která nám vydrží. Banány obsahují jedinečný mix vitamínů, minerálních a jiných látek, které působí blahodárně na naše zdraví a především náladu.

Ne vždy máme po ruce banán. V tašce se nám pomačká a kdo by potom chtěl ten černě tečkovaný zázrak jako svačinu byť s blahodárnými účinky? Proto je ideální mít v kapse či tašce s sebou balíček sušeného. Ten má účinky úplně stejné a přesto ho můžeme mít vždy s sebou. Klasický sušený banán je přislazený aby vypadal lépe a lépe chutnal, navíc se suší dlouho a ztrácí vitamíny a tak i své účinky. Lyofilizovaný tedy sušený mrazem ne. Sušení trvá jen pár vteřin a tak si banán zachová stejnou podobu i koncentraci látek, jako předtím. Kvalitní lyofilizované banánové plátky najdete i v našem e-shopu.

1. Zmírňují stres a napětí

Banány jsou ideální svačinou do kapsy pro každého vystaveného stresu. Kombinace hořčíku zklidňující nervy a cukrů ihned pozvednou náladu a uklidní. Díky přeměně látky tryptofan na látku serotonin máme lepší náladu, menší sklon k depresím a lépe snášíme vypjaté situace.

2. Zlepšují pokožku

Banány obsahují vitamíny řady B, které působí blahodárně na naši pokožku. Naše pokožka je tak brzy zdravá a pružná.

3. Zmírňují PMS

Banány obsah vzácně vyskytovaný vitamínu B6, který umí zmírnit až eliminovat PMS. Navíc obsažená kombinace hořčíku, vitamínů a minerálů v banánech pomáhá střídání nálad a snížení napětí.

4. Podporují trávení

Banány umí koordinovat hladiny kyselin a zásad v našem těle. Jsou ideální prevencí pálení žáhy, kterou dokáží i zklidnit.

5. Prospívají srdci

Banány jsou plné hořčíku a draslíku, který pomáhá tělo odvodňovat a tím prospívají srdci a krevnímu oběhu. Také obsahují kombinaci vitamínů B1 a B6, které jsou lékem pro namáhané srdce přemírou stresu, sportu, nebo věkem.

6. Sportovní ochrana

Banán rychle vyrovnává sportem vzniklé ztráty hořčíku a draslíku. Chrání tak před křečemi a zraněními.

Autor: e-shop Puritas©