8 rad, jak vyřešit problémy s celulitidou a obezitou

technologie-cooltech

 

Nejlepší možností, jak se zbavit celulitidy a shodit přebytečné kilogramy, je zdravý životní styl, tedy pestrý a vyvážený jídelníček a pravidelné cvičení. Pokud však tyto přirozené způsoby selžou, nebojte se vyhledat plastickou chirurgii, která vám pomůže k vysněné postavě.

 1) Nejvíce a nejčastěji se tuk usazuje v podkoží hýždí, boků, stehen a také v dutině břišní. I když denně cvičíte a zdravě jíte, můžete mít dědičné proporce, kterých se svépomocí nezbavíte. V tomto případě vám může pomoci neoperační technika lipolýza nebo operační metoda laserové  liposukce.

 2) Při neoperační metodě lipolýze se buněk tuku zbavuje pomocí ultrazvuku, radiofrekvence a tepelných vln. Rozpuštěné tukové buňky se odplaví lymfatickým systémem do jater a zde jsou poté vstřebávány. Tento proces vás účinně zbaví podkožního tuku.

 3) Naopak liposukce je operační metoda, která odstraňuje tuk v určitém konkrétním místě. Nejčastěji pak z vnitřní strany stehen, kolem břicha, boků a hýždí. Dále je možné tuk odsát z paží, lýtek, ale také z tváří nebo zad. Mnozí služeb plastické chirurgie, konkrétně liposukce využívají například ke zmenšení podbradku či. Častá je také plastika břicha, prsou či obličeje.

4) S obezitou úzce souvisí také výskyt celulitidy. Ta v současnosti netrápí jen ženy, ale dovede potrápit i muže. Pomerančová kůže se objevuje nejen u obézních lidí, ale může postihnout i štíhlé sportovce. Za vznikem celulitidy stojí také dědičnost, hormonální změny, sedavé zaměstnání a nezdravý životní styl. K odstranění celulitidy vám pomohou služby estetické dermatologie.

 5) Celulitida se dělí na čtyři stupně. Prvním stupněm jsou ne příliš viditelné ďolíčky, druhým stupněm nerovnosti, které vidíte ve velmi dobrém osvětlení, třetím stupněm jsou už viditelné ďolíčky a posledním stupněm větší nerovnosti, zatuhlá a hrbolatá kůže. Nepříjemností jsou také strie a popraskané žilky, které jsou viditelné a občas mohou být i bolavé.

 6) Při léčbě celulitidy a strií pomáhá lymfodrenáž. Jedná se o speciální masáž, která odplavuje toxiny a odpadní látky z buněk, navíc odstraňuje také přebytek vody, kvůli kterému můžete mít pocit oteklého těla. Lymfodrenáž je nebolestivá a časově nenáročná.

 7) Při rozproudění lymfatického systému se zrychlí tok lymfy a zamezíte tak ukládání tuku v podkožní tkáni. Ideální je opakovat lymfatickou masáž alespoň desetkrát, kdy každá procedura trvá od půl až do hodiny.

 8) Další možností, jak odstranit celulitidu neinvazivním zákrokem je akustická rázová vlna a použití radiofrekvence s ultrazvukem. Výhodou těchto zákroků je uvolnění zatvrdlé vazivové tkáně, cirkulace lymfy, ale také cirkulace krve, která podporuje správnou funkci lidského organismu. Již po čtvrté proceduře si však můžete všimnout prvních pozitivních změn na kůži.