7 skvělých důvodů proč jíst kešu ořechy

kešu

 

Tropický strom kešu pocházející z Brazílie poskytuje jedlé nažky – kešu ořechy, které jsou bohatým zdrojem minerálů a dalších tělu prospěšných látek jako jsou nenasycené mastné kyseliny, bílkoviny, vláknina, vitamíny a antioxidanty. Všechny tyto složky napomáhají přirozeně udržovat vaše tělo zdravé a krásné.

Zařaďte do vaší stravy hrst nesolených kešu oříšku denně a pozitivní zdravotní účinky na sebe nenechají dlouho čekat.

  1. Zdravé srdce

Ořechy napomáhají udržovat vaše srdce zdravé. Konzumací kešu tak předejdete srdečním nemocem. Kešu ořechy snižují hladinu špatného cholesterolu tím, že ho napomáhají absorbovat ze srdce i cév a přenášet ho do ledvin, kde může být rozložen.

  1. Prevence onemocnění krve

 Pravidelnou konzumací kešu ořechů předcházíte nejrůznějším onemocnění krve. Minerály jako je měď a železo, které kešu ořechy přirozeně obsahují, napomáhají eliminovat volné radikály v lidském těle. Nedostatek těchto minerálů může vést až k anémii. Kešu ořechy tedy jsou perfektním řešením při doplnění potřebných minerálů k zachování zdraví nejen vaší krve.

  1. Ochrana zraku

Ve znečištěném městském prostředí s nadměrným množstvím dráždivých látek ve vzduchu jsou vaše oči vystaveny nejrůznějším infekcím. Kešu ořechy obsahují účinný antioxidační pigment, který vytváří ochrannou vrstvu na oční sítnici a brání tak vstupu nebezpečných látek a UV záření do oka.

  1. Krásná pokožka

Vaše pleť bude přirozeně vláčná, pružná a plná života i bez kosmetických přípravků a drahému make-upu. To vše díky oleji v kešu ořeších. Tento olej je bohatý na selen, zinek či fosfor – tedy na minerály, které udělají s vaší pokožkou divy.

  1. Zdravé a zářivé vlasy

Pravidelná konzumace kešu ořechů udržuje vaše vlasy zářivé a plné síly. Kyseliny v ořeších zanechají vaši hřívu sametově hebkou, zatímco minerály jako měď přirozeně zvýrazňují barvu vašich vlasů.

  1. Pomocník při hubnutí

Je vědecky potvrzené, že lidé, kteří pravidelně konzumují přiměřené množství ořechů, hubnou snáze a rychleji. Hrst ořechů ke svačině, místo chipsů k televizi či například jako posypka do salátu vás příjemně nasytí a vás pak nebude honit mlsná po nezdravých potravinách. Pro optimální účinky jezte ořechy v jejich přírodní formě tedy bez zbytečné soli a oleje.

  1. Zdroj vlákniny

Kešu ořechy jsou úžasných zdrojem vlákniny, kterou si lidské tělo neumí vyrobit samo, a tudíž ji potřebuje přijímat ze stravy. Vláknina obsažená v ořeších upravuje trávení, napomáhá udržovat zdravá střeva a předchází nemocem trávicího traktu.
 

Zapomeňte tedy na drahé kosmetické přípravky nebo doplňky stravy a zajistěte si zdraví a krásu z přírodních zdrojů jako jsou právě kešu ořechy!

Kešu Puritas® 1000g