4 udivující způsoby využití kokosového oleje

coconut-oil

 

Za posledních pár let si získal kokosový olej velkou oblibu, v tropických oblastech však jeho vynikajících vlastností lidé využívají už věky. Když vypukla kampaň proti nasyceným mastným kyselinám, upadl spolu s jinými nasycenými tuky v nemilost také kokosový olej. Teprve nedávno se vrátil zpět. Má velmi mnoho užitečných vlastností a lze ho využívat různými způsoby. Z 92% je kokosový olej nasyceným tukem. Dvě třetiny z něj tvoří mastné kyseliny se střední délkou řetězce. Tento typ mastných kyselin organismus velmi snadno přijímá jako zdroj energie. Významnou složkou kokosového oleje je laurová kyselina, která má silné protimykotické a antimikrobiální účinky.

Dále uvádíme pouze několik z velkého množství možností uplatnění kokosového oleje při vylepšování lidského zdraví.

Nakoupit můžete přímo u nás: Zde


1. Na pokožku

Kokosový olej je vynikajícím zvlhčujícím prostředkem, vyživuje pokožku i pleť a léčí ji. Jeho antibakteriální účinky se mohou uplatnit při léčbě uhrů. Na rozdíl od pleťového mléka nebo kosmetických procedur je přírodním prostředkem, přičemž dosahuje minimálně stejného účinku. Antioxidační vlastnosti kokosového oleje chrání pokožku před volnými radikály, vyvolanými působením slunce.

2. Vlasová maska

Kokosový olej je výborným prostředkem k léčení vlasů a zlepšení stavu pokožky hlavy. Pomáhá vlasům udržet si přirozenou vlhkost a posiluje je. Kondici svých vlasů i vlasové pokožky významně posílíte, když před mytím hlavy vetřete trochu kokosového oleje a necháte asi 5 minut působit. Poté umyjete jako obvykle šampónem. Vlasy se při používání masky z kokosového oleje méně mastí, jsou měkčí a pokožka hlavy se méně olupuje.

3. Něco dobrého na zub
 
Kokosový olej má v kuchyni velké uplatnění, protože je stabilní a výborně snáší vysoké teploty. Rostlinné oleje se většinou rychle okysličují a při vysokých teplotách získávají nahořklou chuť. Kokosový olej můžete využít při dušení, pečení a smažení.

Jídlu dodává příjemnou chuť, ideální je pro přípravu sladkých jídel. Využít ho můžeme také při přípravě zeleniny, ryb a kuřat i jako přísadu do zeleninových salátů.

4. Vyvážené trávení

Používání kokosového oleje může pomoci při potížích s trávicím traktem, ať už jsou lehčí či těžší, chronické povahy. Pomáhá rovněž při kandidóze. Kromě toho, že je kokosový olej sám o sobě zdravý, mastné kyseliny v něm obsažené pomáhají organismu získávat z potravy prospěšné látky.

Zdroj: http://www.prokondici.cz/4-udivujici-zpusoby-vyuziti-kokosoveho-oleje/