4 tipy jak docílit zdravých zubů

bylina

 

Zuby jsou vizitkou každého z nás. To, jak krásné a zdravé budou, závisí na tom, jak o ně budeme pečovat. Roli hraje celá řada faktorů, proto přinášíme pár tipů, díky nimž získáte úsměv jako hollywoodská hvězda.

 Správná technika i „nástroje“

Základem je samozřejmě zubní kartáček v kombinaci se správnou technikou. Co se týká samotného „nástroje“, pak vybírejte takový, který má rovné, husté a měkké štětinky, které neničí dásně. S vhodnou technikou, díky níž můžete předejít nejrůznějším problémům, vám poradí dentální hygienistka, která vám zároveň doporučí i další vhodné pomůcky, jako jsou mezizubní či jednosvazkové kartáčky nebo dentální nit. Nepodceňte také péči o dásně – bylinný roztok či bylinný gel na dásně můžete preventivně využívat každý den. Chrup je třeba čistit minimálně dvakrát denně – ráno po snídani a večer před spaním. Nečiňte tak ale hned po jídle, od konzumace by mělo uběhnout alespoň půl hodiny. Jinak totiž hrozí porušení skloviny. Nezapomeňte, že není důležitá doba, kterou péči o svůj chrup věnujete, ale způsob. Tip: Dokonale čisté zuby poznáte, když přes ně přejedete jazykem – pokud jsou hladké, máte hotovo, v opačném případě čistěte dál.

Vsaďte na přírodu

Vašemu chrupu dopřejte kvalitní výrobky, ideální jsou ty bez obsahu škodlivé chemie. Chybu tedy neuděláte s bylinnými zubními pastami, ústními vodami, gely či roztoky, které jsou plné léčivých rostlin. Fungují tak nejen jako prevence, ale zároveň mohu být použity pro přírodní léčbu paradontózy či krvácení dásní a zmírnit již vzniklé potíže.  

 Upravte jídelníček

Důležitou úlohu sehrává i pestrá a vyvážená strava s dostatkem živin a vitaminů. Dopřejte si hodně zeleniny, masa, luštěnin, ořechů, celozrnných potravin. Zubům prospívají i potraviny bohaté na vápník, který najdete nejen v mléčných výrobcích, ale i v dýňových a slunečnicových semínkách nebo máku. Vyhněte se naopak kyselým citrusovým plodům, tvrdým žvýkacím bonbonům a sladkým limonádám.

 Nepodceňujte prevenci

Zubař není váš nepřítel, proto se ho rozhodně nemusíte bát. Když ho budete navštěvovat dvakrát ročně,zamezíte tak vzniku vážnějších problémů.Stejně pravidelně zavítejte i do ordinace dentální hygienistky, která vám pomůže zbavit se zubního plaku, který je příčinou většiny problémů ve vašich ústech.