Švestko-maková RAW kaše

Chuť, která vzejde z kombinace švestek a máku mi připomíná moravské koláče zdobené mákem či povidly, které jsem jako malý měl rád. No a tak si v dnešní době rád občas udělám tuto zdravou RAW kaši na svačinku nebo snídani a zavzpomínám na mládí. V zimě můžete čerstvé švestky nahradit sušenými nebo mraženými.

Tato lahodná chuť se dá vykouzlit ze zdravých potravin, které jsou navíc bohaté na vitamíny a minerály. Když si seženete chutné, dobré české švestky a k tomu si pomelete čerstvě mák, tělo a chuťové buňky budou skákat radostí.

Mák je asi jedna z úplně nejbohatších potravin na vápník. Již 100g máku obsahuje  doporučenou denní dávku vápníku. No tak proč ho občas nezařadit do jídelníčku...

  
 

Ingredience na 1 porci:

  • 150-200g švestek
  • 1 velký nebo 2 menší zralé banány
  • 30-40g máku, ideálně čerstvě pomletého
  • 1 lžíce citronové šťávy
  • 1 lžička přírodního sirupu či sladidla
  • trošičku vody

Postup

Kaši si samozřejmě můžete udělat libovolným postupem, libovolně míchat ingredience a zkoušet nové chutě.

Já si dělám kaši následujícím způsobem. Pokud si dělám kaši na snídani a chci slušnou porci tak si vezmu dva menší banány, které pomixuju s pár kapkami vody. Výslednou hmotu jako první dám do misky. Potom si zvláště umixuji švestky, ke kterým můžete přidat trochu sladidla nebo 1-2 namočené datle, aby byli sladší. Naleji na druhou stranu misky, jak vidíte na obrázku. (Použiji tak 6-8 čerstvých švestek)

Mák si pomelu, smíchám ho se lžičkou citronové šťávy a přidám lžičku javorového sirupu nebo jiného sirupu. Případně ještě přidám pár kapek vody. Směs s mákem pak rozprostřu navrch a rád ještě přidávám nakrájenou čerstvou mátu, když je k mání.

No a na "oko" to vypadá krásně, stejně suprově to chutná. Nakonec to, ale stejně většinou všechno smíchám a jím kaši smíchanou Laughing... Takže celá ta paráda předtím byla zbytečná? Nikoliv. Rád si občas připravím jídlo, která i vypadá pěkně. No, ale když není moc času, tak na vzhled nehraji.

svetska0_fotor

Zdroj: http://www.dvabezci.cz/cs/recepty/svestko-makova-raw-kase.html