S LÁSKOU K OVOCI ANEB JAK DOLADIT SVŮJ ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL

S LÁSKOU K OVOCI ANEB JAK DOLADIT SVŮJ ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL

 

Ovocné šťávy a džusy jsou skvělým letním osvěžením, ale také vám pomohou se zahnáním chuti na něco sladkého. Také jste propadli chuti skvělých ovocných šťáv a musíte jich mít doma velké zásoby? Co když ale dostanete chuť na svoji vlastní kombinaci ovoce? Pak není nic jednoduššího, než využít pomoci odšťavňovače.

Pokud si vytvoříte doma svůj vlastní ovocný džus, nejen, že si tím zajistíte minimálně jednu z pěti doporučených denních dávek vitamínů, které by měl každý člověk denně zkonzumovat, ale můžete tímto způsobem i odvyknout pravidelným výletům do špajzu, do poličky se sladkostmi. Ovoce přece jen není pouze zdravé, ale může být i chuťově lahodné a nějaký ten cukr v sobě taky má, takže by mohlo čokoládky docela efektivně zastoupit. S trochou disciplíny.

A jaké ovocné kombinace byste měli vyzkoušet jako první?

 

Ranní povzbuzovač

hrst černého rybízu

2 jablka

2 mrkve

1 citron

1/2 ananasu

 

Džus plný vitaminů

2 pomeranče

1 banán

1,5 cm zázvoru

1/4 velkého ananasu

hrst ostružin

 

Antioxidační bomba

400 g červeného hroznového vína

hrst borůvek

10 stonků meduňky s lístky

lžička lněného oleje

 

K tomu, abyste si doma mohli vyrábět vaše oblíbené kombinace ovocných šťáv, nepotřebujete k tomu nic jiného, než kvalitní a výkonný odšťavňovač. Aby bylo ovoce dobře zpracováno, vybírejte vždy pouze takový odšťavňovač, který má nízké otáčky.