Ovocné nanuky s kokosovým krémem KULAU

Nanuky_s_kokosovým_krémem_KULAU_od_fairmade.cz

 

Jak se nejrychleji zchladit v létě během parných dní? Domácí zmrzkou! Připravte si osvěžující ovocné nanuky s nádechem kokosu. Vyzkoušeli jsme pro vás recept na domácí ovocné nanuky s kokosovým krémem KULAU. Krém je vyroben za studena z jemně mleté dužiny čerstvě sklizených BIO kokosových ořechů ze Srí Lanky.

Kokosový krém KULAU můžete objednat přímo tady.

Krém je bohatý na vlákninu a rostlinné bílkoviny, navíc neobsahuje žádné přidané cukry, je bez laktózy, lepku a cholesterolu.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 

   RECEPT /příprava 10 minut + mražení

INGREDIENCE

  • 1 mango
  • 1 ananas
  • 1 kokosový krém KULAU
  • 1 citrón
  • libovolné ovoce (jahody, ostružiny,...)

POSTUP

Příprava nanuků vám zabere jen pár minut! My jsme vyzkoušeli dvě varianty nanuků. První varianta s mangem, které si oloupeme, zbavíme pecky a dáme do mixéru společně s kokosovým krémem (2 polévkové lžíce, případně dle chuti) a šťávou z půlky citrónu. POZOR! Je nutné, aby měl krém stejnou teplotu jako ostatní ingredience. Pokud uchováváte mango v lednici a kokosový krém máte v pokojové teplotě, krém po mixování s mangem ztuhne a vytvoří se hrudky. Pokud máte všechny ingredience ve stejné teplotě, vytvoří se krásná krémová konzistence s příchutí kokosu. Výsledek nalijeme do formiček na nanuky a můžeme přidat třeba lesní jahůdky. Nanuky poté necháme zmrazit alespoň na pár hodin.

Dále jsme zkusili připravit ananasovou zmrzku. Z ananasu ořežeme slupku, nakrájíme na kostičky a vložíme do mixéru společně s kokosovým krémem (2-3 lžíce) a šťávou z půlky citrónu. Nalijeme do formiček a pro ozdobu a zvýraznění chuti přidáme celé ostružiny. Fantazii se meze nekladou! Pokud máte rádi kombinaci jiného ovoce s kokosem, určitě vyzkoušejte!