Jak přijít na chuť smoothie

7d479c_e1bde58aa5b34d56951ed36b1225bd82

 

Kdo dnes smoothie nezná? Nápoj, který dodá energii, sílu a ještě vás zasytí. Jedná se o rozmixované ovoce nebo zeleninu. Ne každý tomu ale přijde na chuť a tak shrnu pár tipů, proč se tomu určitě taky oddáte. 

Jak jsem již zmínila, je to nápoj z rozmixovaného ovoce nebo zeleniny. Není to ale pravidlem. Do smoothie se může přidat klidně jogurt, med, cukr nebo sirup na oslazení a kostky ledu. Na zředění vodu, kokosovou vodu, jakékoliv mléko nebo klidně čaj. Naopak na zahuštění smoothie se přidávají ovesné vločky nebo třeba oříšky. Jednoduše fantazii se meze nekladou. A tak si ho každý může připravit podle svých chutí.

Jediná nevýhoda se naskytne v zimě, kdy je ovoce i zelenina dražší a není takový výběr v obchodech. Do smoothie patří spíš zralejší ovoce a vzhledem k tomu, že 90% Čechů kupuje radši zelené banány, je to někdy v obchodě hra na schovku se zralými. Proto nezralé ovoce nedávejte do lednice. 

Já jsem skvělý případ člověka, který bez sladké snídaně neodejde z domu. Takže mě ráno otevře oči opravdu jen ovocné smoothie. Nejlépe kiwi, pomeranč, banán. Ta mírně kyselá chuť by postavila na nohy snad každého. Skvělé je, že je to opravdu vydatná snídaně, kterou můžu srovnat s miskou ovesné kaše, která ale tolik nenakopne.

Zelené smoothie je vynikající na imunitu při přechodech počasí. Mohu jen doporučit smoothie z jablka, mrkve, okurky a skořice, která dodá příjemnou vůni. Navíc skořice podporuje hubnutí.

Jediné co k přípravě tohoto nápoje plného energie potřebujeme, je to, co máme rádi, odšťavňovač nebo mixér.

Autor: e-shop Puritas©