Domací sušenky - verze 2 (RAW)

susenky_2

 

O tom jak jsou v dnešní době drahé kvalitní sušenky a jak jednoduché je vyrobit si ještě kvalitnější vlastní jsem psal již v prvním receptu na výrobu domácích sušenek - RECEPT ZDE.  Dnes se podíváme na podobný, avšak trochu odlišný recept na výrobu velmi kvalitních, výživných RAW sušenek z těch nejhodnotějších surovin :)... Taktéž jsem natočil video k recepetu: ZDE.

Na 10 sušenek viz obrázek budete potřebovat cca : (Vše to dělám vždy od oka, je to docela jedno jaký poměr zvolíte, můžete experimentovat)

  • 15 ks sušených datlí které namočíte do cca 100ml vody na noc (pokud máte velice kvalitní mixér můžete použít i nenamočené)
  • 70-80g Chia semínek (suché či lehce namočené, podle konzistence, kterou chcete a ostatních surovin, které použijete)
  • 100g naklíčené Quinoi (můžete i vařenou, avšak pak to nebude RAW... Taktéž můžete použít cokoliv jiného, vločky atd., ale to je jasné)
  • 2 lžičky RAW kokosového oleje
  • 2 lžičky RAW kakaového prášku + 2 lžičky karobu
  • 50-70g Pekanových ořechů (či jiných, dle chuti, nebo toho co máte doma)

    Vše by šlo zase udělat i bez namáčení a bez vody pokud máte velmi kvalitní mixér - datle a kokosový olej udělají dobrou "sušenkovou" konzistenci a bez vody mají ušenky i mnoho delší dobu trvanlivosti a dají se snáž balit a převážet. Já však jím jednu sušenku každý den, takže mi stačít, že mi v lednici vydrží 2-3 týdny udělaná várka, kterou dělám s trochou vody a na mixování mi postačí slušný tyčový mixér... Kokosový olej si rozpustím při teplotě do 40-45 stupňů, a pak vše postupně smíchám a mixuji až z toho mám hmotu, ze které půjdou pekně vytvarovat sušenky. Nejdříve mixuji namočenou hmotu tzn. datle + chia, pak přidávám quinou, kakao a karob a nakonec suché ořechy, které hmotu zahušťují. Pokud je hmota moc "řídká" mohu zahustit nějakými kvalitními vločkami či instatní kaší, ale pak sušenky nejsou již zcela RAW. Z hmoty si můžete dělat i třeba kuličky a použít jako dezerty pro návštěvy, na zdravé "zobání" apod... 

 Více zde: http://www.maizze.cz/products/domaci-susenky-verze-2/