Zlatobýl - celík zlatobýl

Zlatobýl - celík zlatobýlZlatobýl - celík zlatobýl  (solidago virgaurea)

Sbíraná část:nať
 

Účinně napomáhá při:

Onemocnění ledvin a močového ústrojí. Bylina podporuje funkci ledvin, takže je vhodná jako preventivní léčba u osob nemocných cukrovkou.

Zlatobýl rozpouští močové a ledvinové kaménky, podporuje látkovou výměnu a celkovou funkci ledvin. Bylina je vhodná všude tam, kde základem onemocnění je dysfunkce ledvin, jako jsou kloubní potíže, artróza, dna, revmatismus, vysoký krevní tlak, otoky, kloubní nárůstky, padání vlasů, některé typy alergií.

Velmi silný účinek vykazuje výluh z poupat – gemmoterapie. Jelikož přirozený výskyt Celíku zlatobýlu v přírodě ubývá, dohází k jeho nahrazování v bylinných čajích jinými druhy Zlatobýlů, které nemají takovou účinnost.

 Doporučuje se vždy do ledvinového čaje nakapat tinkturu z pravého Celíku zlatobýlu na posílení účinku čaje.

Obecný popis:

Je to trvalka s krátkým, silným kořenem a s přímou, až jeden metr vysokou lodyhou. Přízemní listy jsou obvejčité až obkopinaté, lodyžní dolní epileptické, horní postupně menší, drobně zubaté až celokrajné. Úbory rostou v hroznovitém květenství, které bývá 7-18 mm dlouhé, koruny jsou žluté a skládají se z 6-12 jazykovitých kvítků, terč z 10-30 trubkovitých kvítků. Plodem jsou pýřité nažky.

Používaná část:

Kvetoucí nať

Způsob použití:

Nať se používá ve formě bylinného čaje samostatně nebo ve směsi s dalšími bylinami. Velmi účinnou léčebnou formou je tinktura z byliny a tinktura z pupenů– gemmoterapie.

Najdete ve výrobku: tinktura z pupenů Zlatobýl, tinktura z bylin Zlatobýl, směs z pupenů Ledviny a močový měchýř, bylinný čaj Alergie, Ledviny, Prostatin, Vlasy