Vřes obecný

Vřes obecnýVřes obecný (calluna vulgaris)

Sbíraná část:nať, pupen
 

Účinně napomáhá při:

Zánětech ledvin, močových cest, ledvinových kaméncích. Bylina desinfikuje močové ústrojí, působí při zánětu ledvinové pánvičky, odvodňuje, vylučuje kyselinu močovou z těla, takže dobře působí při dně a revmatismu.

Působí dobře i při gynekologických zánětech a trávicích potížích.

Velmi silný účinek vykazuje výluh z poupat – gemmoterapie, která mimo jiné silně zvyšuje imunitu a podporuje doléčování karcinomů v oblasti ledvin močového ústrojí a prostaty.

Obecný popis:

Vřes obecný vytváří prutovitě větvené keříky, porostlé vždyzelenými keříky, šídlovitými, trojhrannými listy, přisedlými k lodyze a uspořádanými do čtyř řad, které se střechovitě kryjí. Lodyha je vysoká 20-25 cm, ale může dorůstat až do výšky metru. Květy jsou starorůžové, až fialové, výjimečně i bílé, v jednostranných štíhlých hroznech. Plodem je čtyřpouzdrá mnohosemenná tobolka.

Používaná část:

Nať , pupen

Způsob použití:

Nať se používá ve formě bylinného čaje samostatně nebo ve směsi s dalšími bylinami. Velmi účinnou léčebnou formou je tinktura z byliny a tinktura z pupenů– gemmoterapie

Najdete ve výrobku: tinktura z pupenů Vřes, směs z pupenů Čistící, Imunita, Klouby, Ledviny a močový měchýř, bylinný čaj Ledviny muži, Otoky, Prostatin, Odkyselení organismu,