Vilcacora

Uncaria tomentosaVilcacora (Uncaria tomentosa)

Sbíraná část:kůra
 

Účinně napomáhá při:

při prevenci i léčbě onemocnění zhoubnými nádory a všech novotvarů jako jsou třeba cysty nebo myomy. Napomáhá při onemocněních trávicího traktu - zánětech, Crohnově chorobě, divertikulitidě, poruchách střevní mikroflóry, peptickém vředu, zácpě, plynatosti, hemeroidech, parazitech. Napomáhá při diabetes , jaterní cirhóze, chorobách spojených s poškozením funkce imunitního systému ,chronickém únavovém syndromu ,léčbě a prevenci virových onemocnění, chronických infekcích horních cest dýchacích, astmatu, sinusitidě , virových infekcích (vč. boreliózy, Herpes zoster, Herpes simplex i HIV) artritidách ,bolestech končetin.

.

Obecný popis:

Roste v tropických lesích Amazonie. Je to světle hnědá popínavá rostlina, mylně nazývaná liánou. U násady každého páru listů se nacházejí trny, připomínající drápek. Díky tomu je rostlina nazývána „kočičí dráp”. Pro své vlastnosti byla Vilcacora považována Inky za svatou rostlinu. O jejím působení hovoří mnoho indiánských legend. Jako léčivá se používáji listy ale hlavně kůra, ale pouze její vnitřní část obsahuje všechny potřebné složky. Vnější kůra je odpadem, který je však bohužel někdy nabízen dodavateli jako kůra vnitřní. Kombinace alkaloidů obsažených ve vnitřní části kůry z ní činí neobyčejně účinný prostředek o širokém spektru působení.

Používaná část:

kůra

Způsob použití:

Účinnou léčebnou formou je mletý kořen ve formě prášku nebo kapslí. Kůru je možné také připravovat jako odvar, ale musí se vařit minimálně 20 minut.

Najdete ve výrobku: Vilcacora kapsle, vilcacora bylina, Femina natur