Tahuari lapacho

Tahuari lapachoTahuari lapacho (Tabebuia serratifolia)

Sbíraná část:kůra
 

Účinně napomáhá při:

virových zánětech jater, zánětu slinivky břišní, cukrovce, žlučových kamenech, gastrických problémech (vředy, plynatost, nadýmání), zánětech močových cest, při infekčním onemocnění ledvin a močového ústrojí, venerických chorobách, horečnatých stavech, chřipkách i nachlazení, bronchitidě, revmatizmu a artritidě, candidózách, plísňových infekcích. Napomáhá proti úniku moči vlivem poklesu orgánů pánevního dna u starších žen.

Obecný popis:

Domovem stromu Tahuari jsou pahorkovité oblasti peruánské Amazonie, do výšek 800 m.n.m. Tahuari je strom dosahující výšky až 30 metrů a průměru kmene až 3 metry. Zeleno-šedohnědá kůra je drsná, místy popraskaná, uvnitř měkká, krémově žlutá a nasládlá. Dřevo Tahuari je světle žluté, tvrdé a velice odolné. Listy mají elipsovitý tvar, jsou pokroucené, lesklé, barvy zelenohnědé až hnědé. Nádherné květy Tahuari ve tvaru zvonů jsou barvy žluté, bílé nebo fialové. Podlouhlé vejčité plody dorůstají 12-60 cm. Obsahují šedohnědá, okřídlená semena. Bývá zaměňován s tradičním Lapachem.

Používaná část:

vnitřní část kůry

Způsob použití:

Účinnou léčebnou formou je mletý kořen ve formě prášku nebo kapslí. Kůru je možné také připravovat jako odvar, ale musí se vařit minimálně 20 minut.

Najdete ve výrobku: Lapachola