Maralí kořen - Lauzea

Maralí kořen - LauzeaMaralí kořen - Lauzea (rhaponticum carthamoides)

Sbíraná část:kořen
 

Účinně napomáhá při:

Stresu, únavě, vysoké hladině cholesterolu v krvi. Bylina je silný adaptogen. Snižuje hladinu cukrů, tuku a cholesterolu v krvi, pomáhá léčit steatózu jater. Bylina působí anabolicky a jako afrodisiakum. Lauzea účinně napomáhá při doléčování po mononukleóze, borelióze a po silných virových infekcích.

Obecný popis:

Je to trvalka přes 1 metr vysoká. Mívá dřevnatější, horizontálně uložený oddenek, z něhož vyrůstají četné, slabší, pružné kořeny. Rostlina mívá obyčejně několik lodyh, které jsou nevětvené, rýhované a pavučinovitě ochlupené. Střídavě eliptické listy se směrem k vrcholu postupně zmenšují a jaou hluboce peřenosečné. Přízemní listy jsou 40 mm dlouhé, krátce řapíkaté. Květenství je vytvářeno téměř kulovitým úborem o průměru do 50 mm a sedí jednotlivě na vrcholu lodyhy. Květy jsou růžově fialové s pětidílnou korunou. Plodem je nažka eliptického tvaru, asi 5 mm dlouhá.

Používaná část:

Oddenek a kořen

Způsob použití:

Oddenek a kořen se používá ve formě bylinného čaje samostatně nebo ve směsi s dalšími bylinami. Nejúčinnější forma podávání je forma tinktury.

Najdete ve výrobku: tinktura z bylin Maralí kořen