Jinan dvoulaločný

Jinan dvoulaločnýJinan dvoulaločný (ginkgo biloba)

Sbíraná část:list, pupen
 

Účinně napomáhá při:

Rozšiřování cév zejména v oblasti hlavy. Jedná se o výborný preventivní prostředek proti mozkové mrtvici a náhlým mozkovým příhodám. Dobře působí při léčbě špatného sluchu, hučení v uších, zapomětlivosti, závratí, ale i Alzheimerově chorobě. Bylina celkově zlepšuje prokrvení. Velmi dobrou formou je tinktura z pupenů – gemmoterapie, která v sobě obsahuje účinné látky z celé rostliny.

Obecný popis:

Jinan je statný strom s kuželovitou až rozkladitou korunou, který dorůstá do výšky 30 až 40 metrů. Borka kmene je šedá, ve stáří široce brázditá. Větve jsou téměř vodorovně odstálé.

Řapíkaté listy vyrůstají ve svazečcích na silně zkrácených větvičkách. Listová čepel je plochá, klínovitá, rozdělená zářezem na dva laloky, s vějířovitou žilnatinou. Zvláštní olistění jinanů je považováno za přechodný typ mezi jehličnany a listnáči, listy mají fyziologicky blíže k jehličí než k listům krytosemenných.

Je to nahosemenná rostlina, nemá květy ani plody, vajíčka nejsou chráněna v květech a vyvíjející se semena v plodech.

Používaná část:

List, pupen

Způsob použití:

List se používá ve formě bylinného čaje samostatně nebo ve směsi s dalšími bylinami. Nejúčinnější forma podávání je ve formě výtažku – tinktury z listů nebo z pupenů - gemmoterapie

Najdete ve výrobku: tinktura z pupenů Jinan, tinktura z bylin Jinan, směs z pupenů Hypertonik