Houževnatec jedlý - Shii-také

Houževnatec jedlý - Shii-takéHouževnatec jedlý - Shii-také (Lentinus edodes)

Sbíraná část:plodnice
 

Účinně napomáhá při:

Osteoporóze, revmatu, artróze nebo artritidě.  Uvolňuje zvápenatělé usazeniny v kloubech a na šlachách. Celkově ativuje imunitní systém. Působí proti bakteriím a virů, má silné protizánětlivé účinky. Houba podporuje funkce jater, žlučníku a střev, reguluje cholesterol v krvi a působí proti arterioskelróze. Používá se jako doplňková léčba při terapiii nádorů. 

Obecný popis:

Houževnatec jedlý je lupenatá dřevní houba, která vytváří plodnice o průměru 5-10 cm. Klobouk je světle hnědý nebo tmavohnědý, s červenohnědým nádechem a s tmavým středem i šupinami. Lupeny jsou velmi husté, zřetelně odsedlé od třeně, nejprve bělavé, později až narůžovělé s hnědými skvrnami. Třeň je krátký, na povrchu vláknitý. Roste na živých nebo padlých listnatých stromech. Vyskytuje se v Číně, Japonsku, Africe, ale i u nás.

Používaná část: plodnice

Způsob použití: čerstvé houby se používají v kuchyni. Nakládají se také na výluhy - tinktury. Ze sušených hub se připravují tablety nebo kapsle. Výluhy se používají v kapkách nebo se vysuší na prášek s vysokou koncentrací účinných látek, tzv. extrakt a dávkují se do kapslí

Najdete ve výrobku: Klouby