Housenice čínská - Cordyceps

Housenice čínská - CordycepsHousenice čínská - Cordyceps (Cordyceps sinensis)

Sbíraná část:plodnice
 

Účinně napomáhá při:

Podporuje funkce ledvin a plic. Používá se při zánětech, astmatu, kašli, bronchitidě. Celkově posiluje imunitní systém. Působí proti virovým a bakteriálním infekcím, stafylokokům, streptokokům včetně zlatého stafylokoka. Celkově působí protinádorově, napomáhá vstřebávat novotvary jako jsou cysty, myomy. Působí jako afrodiziakum. Má silné stimulační účinky, takže je vhodná při chronické únavě, u starších osob, ale i u těžce pracujících osob nebo sportovců.  Celkově zvyšuje energii v těle. Není vhodné jí užívat ve večerních hodinách, jelikož stimuluje a může narušovat klidný spánek.

Obecný popis:

Houba parazitující na některých housenkách nebo larvách hmyzu. Nejdříve zapouští do těla podhoubí a později vyrůstají z jejího těla dlouhé hnědé plodnice. Mumifikované housenky různého druhu hmyzu se sbírají pro potřeby přírodní medicíny. Vyskytuje se v Číně, Japonku a Tibetu.

Používaná část: plodnice

Způsob použití: ze sušené houby se dělají odvary, tinktury. Také se dávají do kapslí jako namletá houba nebo silný koncentrát, kdy se houba vyluhuje v luhovacím mediu. Tento silný výluh se vysuší na prášek a pak dávkuje do kapslí. Kapsle s obsahem koncentrátu jsou nejúčinnější

Najdete ve výrobku: Femina natur, Ochránce