Čekanka obecná

Čekanka obecnáČekanka obecná  (cichorium intybus)

Sbíraná část:kořen, list, nať
 

Účinně napomáhá při:  

Účinně podporuje funkci jater a tvorbu žluče. Celkově zlepšuje metabolismus, podporuje hubnutí, podporuje trávení, má silné protizánětlivé působení v trávicím ústrojí. Napomáhá při tzv. cestovní zácpě.

 Působí proti překyselení organismu. Zlepšuje hladinu cukrů a tuků v krvi, snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Zlepšuje stav kůže.

Kořen obsahuje přírodní inulin, který podporuje trávení, správnou hladinu cukru v krvi. Inulin má pro organismus probiotický efekt – podporuje přirozenou bakteriální mikroflóru ve střevě

Obecný popis:

Čekanka je trvalka s hranatou lodyhou, vysokou okolo jednoho metru. Listy má podlouhlé, nedělené, nahoře kopijovité, širokou spodinou přilehlé. Květy jsou blankytně modré, mají dvouřadový zákrov a jazykovitou korunu. Plodem jsou hranaté, dlouhé nažky. Vřetenovitý kořen je rovný a vrůstá do půdy kolmo k povrchu.

Používaná část:

Kořen, list, nať

Způsob použití:  Všechny části se používají ve formě bylinného čaje, nejlépe ve směsi s dalšími bylinami. Kořen se používá i jako náhrada kávy.

Najdete ve výrobku: bylinný čaj Akné, bylinný čaj Játra, bylinný čaj Kůže, bylinný čaj Štíhlá linie, bylinný čaj Zácpa, čajový koncentrát Překyselení , kapsle Digestiv